Kool ziet dromen snel uitkomen in Tour de France Femmes
ROTTERDAM (ANP) - Charlotte Kool zag opnieuw een droom uitkomen in de tweede etappe van de Tour de France Femmes. Maandag schreef ze in Den Haag al de eerste etappe op haar naam, een dag later was ze in Rotterdam ook de beste in de tweede rit. "Dromen komen snel uit deze dagen", zei de sprintster van dsm-firmenich PostNL in het flashinterview na de etappe. "Eerst de zege gisteren en dan vandaag winnen in de gele trui. Dat is echt heel speciaal."
De 25-jarige wielrenster keek terug op een chaotische sprint. "We zaten een beetje ver, maar we wisten dat we rustig moesten blijven. Ik lanceerde mijn sprint en het was genoeg. Het was hectisch, maar daar houd ik van."
Kool gaf aan dat ze zich sterker dan ooit voelt, al was het begin van het seizoen moeizaam. "Ik had dit niet verwacht twee weken geleden. Maar het kan snel veranderen."
De sprintster verdedigt later dinsdag in de tijdrit in Rotterdam een voorsprong van veertien seconden op de Finse Anniina Ahtosalo en Lorena Wiebes.
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
22 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden