Kool ziet dromen snel uitkomen in Tour de France Femmes
ROTTERDAM (ANP) - Charlotte Kool zag opnieuw een droom uitkomen in de tweede etappe van de Tour de France Femmes. Maandag schreef ze in Den Haag al de eerste etappe op haar naam, een dag later was ze in Rotterdam ook de beste in de tweede rit. "Dromen komen snel uit deze dagen", zei de sprintster van dsm-firmenich PostNL in het flashinterview na de etappe. "Eerst de zege gisteren en dan vandaag winnen in de gele trui. Dat is echt heel speciaal."
De 25-jarige wielrenster keek terug op een chaotische sprint. "We zaten een beetje ver, maar we wisten dat we rustig moesten blijven. Ik lanceerde mijn sprint en het was genoeg. Het was hectisch, maar daar houd ik van."
Kool gaf aan dat ze zich sterker dan ooit voelt, al was het begin van het seizoen moeizaam. "Ik had dit niet verwacht twee weken geleden. Maar het kan snel veranderen."
De sprintster verdedigt later dinsdag in de tijdrit in Rotterdam een voorsprong van veertien seconden op de Finse Anniina Ahtosalo en Lorena Wiebes.
Meer uit Sport
AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
2 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
2 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
3 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
18 uur geleden