Kool in het geel na zege in eerste etappe Tour de France Femmes
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Charlotte Kool heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en daarmee de gele trui veroverd. De 25-jarige sprintster van dsm-firmenich PostNL versloeg na 123 kilometer tussen Rotterdam en Den Haag Anniina Ahtosalo uit Finland en Elisa Balsamo uit Italië in de massasprint. Topfavoriete Lorena Wiebes kon zich niet mengen in de sprint.
Voor Kool is het de eerste etappezege in de Ronde van Frankrijk, die sinds 2022 in de huidige vorm wordt georganiseerd. Ze vertrekt dinsdagochtend in het geel in de tweede etappe van Dordrecht naar Rotterdam. Later op de dag is er ook nog een tijdrit in Rotterdam.
De wielrensters vertrokken om 12.15 uur bij het Depot Boijmans Van Beuningen voor een geneutraliseerd deel door Rotterdam en kregen na ruim een half uur het officiële startsein. Het tempo ging omhoog, maar echte ontsnappingen bleven aanvankelijk uit. De eerste aanval kwam van de Poolse Agnieszka Skalniak-Sójka, de Italiaanse Gaia Masetti en Iurani Blanco uit Spanje, maar veel ruimte kregen ze niet.
Valpartij
De Italiaanse Cristina Tonetti demarreerde met nog 78 kilometer te gaan en wist een voorsprong van ongeveer een minuut op te bouwen. Ze ging ook als eerste door de Maasdeltatunnel en pakte aan het einde van de tunnel de 2 punten voor de bergtrui, die ze nu tot het einde van de etappe van woensdag in haar bezit heeft.
Fem van Empel raakte achterop door een valpartij, waarbij ook klassementsrenster Gaia Realini uit Italië en de olympisch kampioene tijdrijden Grace Brown betrokken waren. De schade voor hen bleef beperkt.
Mechanisch defect
Marianne Vos won de tussensprint op Groeneweg in het Westland. Daarna was het nog 37 kilometer richting Den Haag, waar de streep getrokken was in Kijkduin. In de slotkilometers nam Demi Vollering van SD Worx - Protime het initiatief voorin in het peloton, voor haar ploeggenote Wiebes.
Barbara Guarischi trok vervolgens de sprint aan voor Wiebes, maar die kon door een mechanisch defect niet versnellen. Kool profiteerde door de Italiaanse te passeren en de rest ruim voor te blijven. Vos eindigde als vijfde, Mylène de Zoete werd zevende.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
2 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
3 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
3 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
6 uur geledenPAU (ANP) - Voor de klassementsrenners in de Tour de France staat in de zesde etappe de grote bergrit in de Pyreneeën op het programma. De rit kent na enkele kleinere obstakels onder meer de beklimming van de Tourmalet van de buitencategorie.
7 uur geleden