Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kool in het geel na zege in eerste etappe Tour de France Femmes

Kool in het geel na zege in eerste etappe Tour de France Femmes

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Charlotte Kool heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en daarmee de gele trui veroverd. De 25-jarige sprintster van dsm-firmenich PostNL versloeg na 123 kilometer tussen Rotterdam en Den Haag Anniina Ahtosalo uit Finland en Elisa Balsamo uit Italië in de massasprint. Topfavoriete Lorena Wiebes kon zich niet mengen in de sprint.

Voor Kool is het de eerste etappezege in de Ronde van Frankrijk, die sinds 2022 in de huidige vorm wordt georganiseerd. Ze vertrekt dinsdagochtend in het geel in de tweede etappe van Dordrecht naar Rotterdam. Later op de dag is er ook nog een tijdrit in Rotterdam.

De wielrensters vertrokken om 12.15 uur bij het Depot Boijmans Van Beuningen voor een geneutraliseerd deel door Rotterdam en kregen na ruim een half uur het officiële startsein. Het tempo ging omhoog, maar echte ontsnappingen bleven aanvankelijk uit. De eerste aanval kwam van de Poolse Agnieszka Skalniak-Sójka, de Italiaanse Gaia Masetti en Iurani Blanco uit Spanje, maar veel ruimte kregen ze niet.

Valpartij

De Italiaanse Cristina Tonetti demarreerde met nog 78 kilometer te gaan en wist een voorsprong van ongeveer een minuut op te bouwen. Ze ging ook als eerste door de Maasdeltatunnel en pakte aan het einde van de tunnel de 2 punten voor de bergtrui, die ze nu tot het einde van de etappe van woensdag in haar bezit heeft.

Fem van Empel raakte achterop door een valpartij, waarbij ook klassementsrenster Gaia Realini uit Italië en de olympisch kampioene tijdrijden Grace Brown betrokken waren. De schade voor hen bleef beperkt.

Mechanisch defect

Marianne Vos won de tussensprint op Groeneweg in het Westland. Daarna was het nog 37 kilometer richting Den Haag, waar de streep getrokken was in Kijkduin. In de slotkilometers nam Demi Vollering van SD Worx - Protime het initiatief voorin in het peloton, voor haar ploeggenote Wiebes.

Barbara Guarischi trok vervolgens de sprint aan voor Wiebes, maar die kon door een mechanisch defect niet versnellen. Kool profiteerde door de Italiaanse te passeren en de rest ruim voor te blijven. Vos eindigde als vijfde, Mylène de Zoete werd zevende.

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

6 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

11 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

12 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden