Kookadvies verlengd voor Goor, ook waarschuwing voor IJhorst
N i e u w bericht, ook kookadvies voor IJhorst in kop en 2e alinea
GOOR (ANP) - Het kookadvies voor drinkwater in Goor en omgeving blijft voorlopig van kracht, meldt waterbedrijf Vitens. In het water werd eerder een lichte verontreiniging met de darmbacterie enterokokken gevonden. Daarom krijgen inwoners van delen van de Overijsselse plaats sinds zondagavond het advies om hun kraanwater voor gebruik preventief te koken, "omdat Vitens geen risico wil nemen met de gezondheid van klanten".
Ook voor de plaats IJhorst en omgeving, tevens in Overijssel, geldt sinds donderdagavond een kookadvies. Vitens meldt dat daar na werkzaamheden aan het waterleidingnet een lichte verontreiniging in het drinkwater is aangetroffen. Het is niet duidelijk om wat voor verontreiniging het gaat. Ook hier wordt inwoners aangeraden drinkwater voor consumptie drie minuten te koken.
Volgens het waterbedrijf wordt de kwaliteit van het water in Goor volop getest, maar zijn nog niet alle testresultaten goed.
De verwachting was dat het kookadvies tot donderdag zou gelden, maar die prognose is aan het begin van de avond bijgesteld. Op X meldt Vitens dat het bedrijf uiterlijk maandagavond met een nieuwe update komt.
Enterokokken komen van nature voor in de darmen van mensen en dieren. Voor mensen met een kwetsbare gezondheid kunnen de bacteriƫn ziekmakend zijn.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Over uiterlijk vier maanden zou mogelijk meer duidelijk kunnen worden over de verdedigingssituatie van Ridouan Taghi. Het gerechtshof besloot donderdag op een extra ingelaste zitting het vraagstuk neer te leggen bij de onderzoeksrechter van het gerechtshof. "Waar het ons om gaat, is dat er een resultaat komt", zei de voorzitter van het hof. Het wil over uiterlijk vier maanden ingelicht worden door de onderzoeksrechter.
10 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - RTV Noord is gehackt, meldt de regionale omroep zelf. De hack "heeft grote gevolgen voor uitzendingen en publicaties op al onze platforms", aldus de zender.
26 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Tyfoon Kalmaegi heeft invloed op de reizen van tientallen Nederlanders in het populaire vakantieland Vietnam. Reisorganisatie Djoser, die groepsreizen naar het land biedt, heeft de reisschema's van zo'n zestig mensen aangepast.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag bij een actie in de Rotterdamse haven drie mensen aangehouden op verdenking van mensensmokkel en illegale tewerkstelling. Bij de actie zijn ook zes Oezbeken en Algerijnen aangetroffen die illegaal in Nederland verbleven en onder meer in de bouw werkten. Zij zijn overgedragen aan de Vreemdelingenpolitie, meldt de inspectie donderdag.
45 minuten geledenVUGHT (ANP) - Ridouan Taghi vindt dat het gerechtshof Amsterdam advocaten die hem willen bijstaan, meer tijd moet geven om zich voor te bereiden op de verdediging in het omvangrijke Marengo-proces. "U bent als treinmachinist in een TGV gestapt en u hebt op het gas getrapt, maar de noodrem kent u niet", zei Taghi donderdag tegen de voorzitter tijdens een zitting in de beveiligde rechtbank in Vught.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil niet in het volgende kabinet. "Een partij die niet gewonnen heeft zoals de mijne past bescheidenheid", zei partijleider Jimmy Dijk voorafgaand aan zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees (D66). De SP verloor twee zetels bij de verkiezingen en houdt er drie over.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker ziet het niet gebeuren dat de ChristenUnie in een kabinet stapt. "Mij past bescheidenheid als een partij met drie zetels", zei ze nadat ze had gesproken met verkenner Wouter Koolmees (D66). Maar ze belooft zich wel constructief op te stellen vanuit de oppositie.
1 uur geleden