Kooivechter McGregor kondigt voor derde keer afscheid aan
STOCKHOLM (ANP) - De Ierse kooivechter Conor McGregor heeft zijn afscheid van de sport aangekondigd. Die onverwachte mededeling deed hij op Twitter, maar aan het waarheidsgehalte wordt getwijfeld. De 31-jarige McGregor heeft al twee keer eerder gezegd dat hij zou stoppen, maar kwam beide keren al snel op dat besluit terug.
De Ier is een wereldberoemde ster in de vechtsport mixed martial arts, komt uit in de UFC (Ultimate Fighting Championship) en zorgde in 2016 voor een primeur door als eerste de wereldtitel in twee verschillende gewichtsklassen in bezit te hebben (vedergewicht en lichtgewicht).
De boodschap op Twitter liet hij vergezellen van een foto waarop hij zijn moeder omarmt. "Hallo mensen, ik heb besloten met pensioen te gaan. Bedankt allemaal voor de geweldige herinneringen! Wat een avontuur was het", meldde McGregor, om eraan toe te voegen dat hij een droomhuis voor zijn moeder zal kopen.
Korte duur
De Ier stopte voor het eerst met de sport in april 2016. In maart 2019 kondigde hij opnieuw aan dat hij zijn bokshandschoenen voorgoed zou opbergen, maar beide keren was het een afscheid van korte duur. Ook nu is het afwachten of hij serieus is, want hij postte kortgeleden nog een video waarin hij traint in zijn garagebox en eind mei accepteerde McGregor een gevecht met UFC-legende Anderson Silva. In januari was zijn laatste gevecht; na 40 seconden sloeg hij de Amerikaan Donald Cerrone tegen de vlakte.
De Ier, vaak in opspraak vanwege gewelddadige escapades buiten de achthoekige ring (octagon), verloor in augustus 2017 een bijzonder lucratief boksduel in Las Vegas van de ongeslagen Amerikaan Floyd Mayweather. Veelbesproken was ook zijn kooigevecht met de Rus Chabib Noermagomedov in oktober 2018. McGregor verloor die strijd om de wereldtitel bij de lichtgewichten in de UFC en na afloop ontaardde het duel in een massale vechtpartij in de zaal tussen beide kampen. Het leverde hem een schorsing van zes maanden op.
Voorzitter Dana White van de UFC reageerde nogal laconiek op het afscheid van McGregor. "Mensen gedragen zich de laatste tijd nogal vreemd vanwege de coronapandemie, maar als hij wil stoppen, moet hij dat absoluut doen", zei ze op ESPN.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
3 minuten geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
20 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
23 uur geleden