
Kooij wint in Tirreno-Adriatico, volledig Nederlands podium
TRASACCO (ANP) - Olav Kooij heeft de vierde etappe van de Italiaanse wielerkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De 23-jarige renner van Visma - Lease a Bike was na 190 kilometer de snelste in de sprint. Rick Pluimers en Mathieu van der Poel zorgden voor een volledig Nederlands podium in Trasacco.
Het is de eerste Nederlandse ritzege deze Tirreno. Kooij won nog niet eerder een etappe in de koers in Toscane. Wel won de sprinter dit seizoen al twee etappes in de Ronde van Oman.
De Italiaan Filippo Ganna behoudt de leiderstrui, met een voorsprong van 22 seconden op de Spanjaard Juan Ayuso. De koers duurt nog tot en met zondag.
Het peloton rekende na een koude rit pas in de laatste kilometer in Trasacco de laatste drie renners van de kopgroep in. Daar was voor Kooij een lange inhaalrace aan voorafgegaan, nadat hij op een van de beklimmingen was gelost. Het lukte de eveneens achteropgeraakte Dylan Groenewegen en de Italiaan Jonathan Milan, winnaar van de tweede etappe, niet om zich nog te melden voor de sprint.
Kooij zei na afloop dat hij nog had getwijfeld of het nog zou lukken de aansluiting te vinden. "Ik heb er hard voor gevochten en de jongens deden geweldig werk. Toen ik terug was, wist ik dat ik er vol voor moest gaan. Ik ben superblij dat ik na zo'n zwaar gevecht deze zege te pakken heb", zei de Nederlander meteen na afloop.
Van der Poel kwam al vroeg in de sprint voorop te zitten, maar in de laatste meters was Kooij duidelijk sneller. Pluimers viel woensdag ook al op met een vierde plek.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kersverse vader Max Verstappen heeft bij de enige vrije training van de Grote Prijs in Miami de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,430 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami blijft nog minimaal zestien jaar op de Formule 1-kalender staan. Het contract met het circuit dat om het Hard Rock Stadium in Miami Gardens is gebouwd, is met tien jaar verlengd tot 2041. Dat heeft de organisatie van de Formule 1 bekendgemaakt. Onlangs werd het contract met het circuit van Mexico-Stad tot 2028 verlengd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Casper Ruud heeft voor het eerst de finale van het graveltoernooi van Madrid bereikt. De 26-jarige Noor was in twee sets te sterk voor zijn Argentijnse leeftijdsgenoot Francisco Cerúndolo: 6-4 7-5. Ruud speelt de eindstrijd in La Caja Mágica tegen de winnaar van de partij tussen de Brit Jack Draper en de Italiaan Lorenzo Musetti.
3 uur geledenCOSSONAY (ANP) - Jay Vine heeft de derde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De 29-jarige Australiër van UAE Team Emirates was na 183 kilometer met start en finish in het Zwitserse Cossonay de beste op de oplopende aankomst. De Fransman Lenny Martinez werd tweede en Vines ploeggenoot João Almeida uit Portugal kwam als derde over de streep.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen (27) is vader geworden van een dochter. Zijn partner Kelly Piquet (36) is bevallen van een meisje met de naam Lily. Dat maakte Verstappen via Instagram bekend.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (26) moet de Europese kampioenschappen missen. Dat laat de geboren Rotterdamse via sociale media weten. Ze blesseerde zich onlangs tijdens kwalificatiewedstrijden in Rotterdam aan haar kuitspier. Aanvankelijk dacht ze dat er niets ernstigs aan de hand was. De EK in Leipzig, eind deze maand, komen te vroeg. Thorsdottir richt zich nu op de WK in oktober.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er op de dertiende avond van de Premier League niet in geslaagd om zijn eerste toernooizege te boeken. In Birmingham bereikte hij voor de tweede keer dit seizoen de finale. Daarin was de Engelsman Luke Littler met 6-4 te sterk.
20 uur geleden