Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij weer tweede achter Merlier in door val ontregelde sprint

Kooij weer tweede achter Merlier in door val ontregelde sprint

CHALON-SUR-SAÔNE (ANP) - Tim Merlier heeft donderdag de twaalfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step was de snelste in de massasprint na een etappe over 179,1 kilometer van het racecircuit van Magny-Cours naar Chalon-sur-Saône. De Nederlandse sprinter Olav Kooij werd net als woensdag tweede, opnieuw voor de Belg Jasper Philipsen. Het is de derde sprintzege deze Tour voor Merlier.

De etappe werd gekenmerkt door een reeks aanvallen in de slotfase van renners van veel verschillende ploegen en door een grote valpartij in de slotkilometer.

Het duurde even tot zich een kopgroep vormde. De inmiddels bekende aanvaller Baptiste Veistroffer uit Frankrijk was de eerste die loskwam van het peloton. Na zo'n 30 kilometer solo kreeg hij gezelschap van landgenoten Ewen Costiou en Mattéo Vercher en de Italiaan Damiano Caruso, de oudste deelnemer van deze Tour.

Massasprint

Vercher en Caruso en uiteindelijk ook Costiou moesten Veistroffer in de loop van de etappe laten gaan, waardoor de meest strijdlustige renner van de eerste week van de Tour opnieuw alleen was met nog 50 kilometer te gaan. De Fransman werd op ruim 30 kilometer van Chalon-sur-Saône teruggegrepen toen in het peloton meerdere renners probeerden aan te vallen.

Dat leidde tot een nieuwe kopgroep van veertien renners die al snel 20 seconden voorsprong wist te pakken. Maar die groep werd na ruim 5 kilometer teruggepakt. Op een klimmetje van de vierde categorie met de top op een kleine 20 kilometer van de finish ontstond een nieuw kopgroepje onder aanvoering van Quinn Simmons, maar ook die groep wist niet weg te blijven.

In de slotfase bleven verschillende renners aanvallen, en probeerde ook groenetruidrager Mads Pedersen weg te komen. Toch werd het een massasprint, waarbij in tegenstelling tot de eerdere sprints deze Tour een grote valpartij ontstond. De beste sprinters zaten voor de val. Net als in Bordeaux en Bergerac was Merlier de snelste.

Harde val

Fernando Gaviria viel als eerste en leek een van de zwaarste slachtoffers van de valpartij. Verschillende renners tuimelden over elkaar heen en kwamen hard op het asfalt terecht.

Er wordt vanuit gegaan dat dit de laatste kans was voor de sprinters op een etappezege. Traditiegetrouw eindigde ook de laatste rit naar Parijs in een massasprint, maar die finale is sinds vorig jaar moeilijker. Vrijdag trekt het peloton naar de Vogezen.

Meer uit Sport

Golfer Ruiter na tweede ronde klaar bij debuut op Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.

9 uur geleden
Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

11 uur geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

13 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

13 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

16 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

17 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

21 uur geleden