Kooij voor derde dag op rij snelste in Ronde van Groot-Brittannië
BEVERLY (ANP) - Sprinter Olav Kooij heeft voor de derde dag op rij de massasprint gewonnen in de Ronde van Groot-Brittannië. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma was in de etappe van Goole naar Beverly na 154,7 kilometer sneller dan landgenoot Danny van Poppel en de Brit Ethan Vernon.
De nagenoeg vlakke derde rit in Groot-Brittannië liep opnieuw op een sprint uit. Nadat in een enerverende finale de Duitser Nils Politt en de Brit Matthew Bostock op zo'n 7 kilometer van de finish waren ingerekend, maakten de renners van Ineos Grenadiers en Jumbo-Visma zich op voor de massasprint. Daarin werd Kooij opnieuw gelanceerd door Van Aert en bleef hij in een lange sprint Van Poppel nipt voor.
Kooij behoudt met de zege de leiding in het algemeen klassement voor Van Poppel en de Duitser Max Kanter.
55 zeges
"Dit was opnieuw een echte teamprestatie", zei Kooij na zijn derde overwinning in Groot-Brittannië. "Natuurlijk hebben we veel vertrouwen geput uit de eerste twee dagen. Vandaag hebben we laten zien dat we wederom in staat zijn om het af te maken, geweldig."
Ook sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma was blij met de tiende zege van het seizoen voor Kooij, die het seizoenstotaal van de ploeg op 55 zeges zette. "Overwinningen van Olav zijn voor ons een belangrijk doel dit seizoen. Met zijn tiende individuele zege vandaag heeft hij de doelstelling behaald die we voorafgaand aan dit wielerjaar hebben gesteld als team", aldus Zeeman.
De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag. De etappe van woensdag gaat van Sherwood Forest naar Newark-on-Trent over 166,6 kilometer.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
18 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
22 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden