Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij voor derde dag op rij snelste in Ronde van Groot-Brittannië

Kooij voor derde dag op rij snelste in Ronde van Groot-Brittannië

BEVERLY (ANP) - Sprinter Olav Kooij heeft voor de derde dag op rij de massasprint gewonnen in de Ronde van Groot-Brittannië. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma was in de etappe van Goole naar Beverly na 154,7 kilometer sneller dan landgenoot Danny van Poppel en de Brit Ethan Vernon.

De nagenoeg vlakke derde rit in Groot-Brittannië liep opnieuw op een sprint uit. Nadat in een enerverende finale de Duitser Nils Politt en de Brit Matthew Bostock op zo'n 7 kilometer van de finish waren ingerekend, maakten de renners van Ineos Grenadiers en Jumbo-Visma zich op voor de massasprint. Daarin werd Kooij opnieuw gelanceerd door Van Aert en bleef hij in een lange sprint Van Poppel nipt voor.

Kooij behoudt met de zege de leiding in het algemeen klassement voor Van Poppel en de Duitser Max Kanter.

55 zeges

"Dit was opnieuw een echte teamprestatie", zei Kooij na zijn derde overwinning in Groot-Brittannië. "Natuurlijk hebben we veel vertrouwen geput uit de eerste twee dagen. Vandaag hebben we laten zien dat we wederom in staat zijn om het af te maken, geweldig."

Ook sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma was blij met de tiende zege van het seizoen voor Kooij, die het seizoenstotaal van de ploeg op 55 zeges zette. "Overwinningen van Olav zijn voor ons een belangrijk doel dit seizoen. Met zijn tiende individuele zege vandaag heeft hij de doelstelling behaald die we voorafgaand aan dit wielerjaar hebben gesteld als team", aldus Zeeman.

De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag. De etappe van woensdag gaat van Sherwood Forest naar Newark-on-Trent over 166,6 kilometer.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

7 minuten geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

1 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

5 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

17 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

19 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

20 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

21 uur geleden