Kooij spurt naar winst in eerste etappe Vierdaagse van Duinkerke
ABBEVILLE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerke op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van Jumbo-Visma was na een rit van Duinkerke naar Abbeville over ruim 196 kilometer de snelste in de massaspurt. Hij klopte op de meet de Duitser Max Walscheid en de Fransman Paul Penhoët.
Het was de tweede sprintzege van Kooij dit seizoen. Hij won eerder dit jaar de vijfde etappe in Parijs-Nice.
Vijf renners reden het grootste deel van de rit aan de leiding, maar zij werden ruim op tijd bijgehaald door het peloton. Jumbo-Visma bereidde vervolgens de sprint voor, die Kooij kundig afmaakte.
"Doel was een etappe winnen, mooi dat het meteen is gelukt", zei Kooij na afloop op Eurosport. "De laatste kilometers waren lastig vanwege de tegenwind. De sprint aanzetten was een kwestie van timing en daardoor ging het ook van links naar rechts over de weg. Ik begreep ook dat er nog een valpartij was, maar daar heb ik niets van gezien."
De Vierdaagse van Duinkerke telt dit jaar zes etappes en eindigt zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. Visser kwam na een gedegen meerkamp tot 53,167 punten en voldeed daarmee voor de tweede keer aan de gestelde richtscore van 51,5 punten.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnsters Elze Geurts en Tisha Volleman hebben zich afgemeld voor de tweede en laatste EK-kwalificatiewedstrijd die zaterdagmiddag plaatsvindt. Geurts en Volleman, die vorig jaar beiden tot de EK-ploeg behoorden, hebben besloten zich te richten op het traject richting de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de zevende tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette op de Hungaroring een tijd van 1.18,656 neer. De Britse regerend wereldkampioen Lando Norris van McLaren noteerde met 1.17,939 de beste tijd.
1 uur geledenCOL DU GALIBIER (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz (33) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het bergklassement van de Tour de France, mits hij zondag de eindstreep in Parijs haalt. De bolletjestruidrager uit Ecuador (EF Education-EasyPost) verzamelde gedurende de twintigste etappe genoeg punten om niet meer ingehaald te kunnen worden door zijn concurrenten Valentin Paret-Peintre en Tadej Pogačar.
1 uur geledenSAINT-JULIEN-MONT-DENIS (ANP) - Mads Pedersen heeft zich zaterdag zo goed als verzekerd van de eindwinst in het puntenklassement in de Tour de France. De Deense renner van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waarmee hij vrijwel niet meer te achterhalen is door Jasper Philipsen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
18 uur geleden