Kooij spurt naar winst in eerste etappe Vierdaagse van Duinkerke
ABBEVILLE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerke op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van Jumbo-Visma was na een rit van Duinkerke naar Abbeville over ruim 196 kilometer de snelste in de massaspurt. Hij klopte op de meet de Duitser Max Walscheid en de Fransman Paul Penhoët.
Het was de tweede sprintzege van Kooij dit seizoen. Hij won eerder dit jaar de vijfde etappe in Parijs-Nice.
Vijf renners reden het grootste deel van de rit aan de leiding, maar zij werden ruim op tijd bijgehaald door het peloton. Jumbo-Visma bereidde vervolgens de sprint voor, die Kooij kundig afmaakte.
"Doel was een etappe winnen, mooi dat het meteen is gelukt", zei Kooij na afloop op Eurosport. "De laatste kilometers waren lastig vanwege de tegenwind. De sprint aanzetten was een kwestie van timing en daardoor ging het ook van links naar rechts over de weg. Ik begreep ook dat er nog een valpartij was, maar daar heb ik niets van gezien."
De Vierdaagse van Duinkerke telt dit jaar zes etappes en eindigt zondag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
2 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
2 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
3 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
4 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
5 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.
6 uur geleden