Kooij spurt naar winst in eerste etappe Vierdaagse van Duinkerke
ABBEVILLE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerke op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van Jumbo-Visma was na een rit van Duinkerke naar Abbeville over ruim 196 kilometer de snelste in de massaspurt. Hij klopte op de meet de Duitser Max Walscheid en de Fransman Paul Penhoët.
Het was de tweede sprintzege van Kooij dit seizoen. Hij won eerder dit jaar de vijfde etappe in Parijs-Nice.
Vijf renners reden het grootste deel van de rit aan de leiding, maar zij werden ruim op tijd bijgehaald door het peloton. Jumbo-Visma bereidde vervolgens de sprint voor, die Kooij kundig afmaakte.
"Doel was een etappe winnen, mooi dat het meteen is gelukt", zei Kooij na afloop op Eurosport. "De laatste kilometers waren lastig vanwege de tegenwind. De sprint aanzetten was een kwestie van timing en daardoor ging het ook van links naar rechts over de weg. Ik begreep ook dat er nog een valpartij was, maar daar heb ik niets van gezien."
De Vierdaagse van Duinkerke telt dit jaar zes etappes en eindigt zondag.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
3 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
4 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
7 uur geleden