Kooij sprint naar ritzege in Ronde van Denemarken
KØGE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. De rit ging van Allerød naar Køge over liefst 222 kilometer. De pas 20-jarige Kooij, die rijdt voor Jumbo-Visma, sprintte uit het wiel van Jasper Philipsen naar de ritwinst. De Belg finishte nog wel als tweede, voor zijn landgenoot Timothy Dupont.
De sprintersploegen controleerden in de slotfase, waarbij Jumbo-Visma het best was vertegenwoordigd, maar ook Philipsen (Alpecin-Deceuninck) nog voldoende steun had. De ploeg Quick-Step Alpha Vinyl kwam in de laatste 2 kilometer opzetten, maar in de sprint was Kooij oppermachtig. Het was al zijn tiende zege van dit seizoen.
"Het doel was om een rit te winnen en als het dan meteen bij de eerste kans lukt, is dat supermooi", meldde Kooij op de website van zijn ploeg. "Het was een hectische sprint en door de tegenwind was het extra lastig. Uiteindelijk kwam ik in het wiel van Philipsen terecht en zag ik de lijn snel dichterbij komen. Het was close, maar gelukkig had ik de benen om hem te passeren." Kooij moet de leiderstrui woensdag wellicht weer inleveren als er een individuele tijdrit over ruim 12 kilometer op het programma staat.
Vorige maand sprintte Kooij, afkomstig uit Numansdorp, nog naar ritwinst in de Ronde van Polen. Dat was zijn eerste overwinning in de WorldTour.
De Colombiaan Egan Bernal, die in Denemarken zijn rentree maakt na een zwaar trainingsongeval begin dit jaar, eindigde op ruim 2 minuten van Kooij als 94e in gezelschap van zijn Poolse ploeggenoot Michal Kwiatkowski. Bernal, winnaar van de Tour de France in 2019, liep bij een botsing met een stilstaande bus in zijn vaderland een reeks verwondingen op, zoals een gebroken ruggenwervel, een gebroken dijbeen, een gebroken knieschijf, een borsttrauma, een geperforeerde long en meerdere gebroken ribben. In april werd al duidelijk dat deelname aan een grote ronde er dit jaar niet inzat.
De Ronde van Denemarken duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
10 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
12 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
12 uur geleden