Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij sprint naar ritwinst in Parijs-Nice

Kooij sprint naar ritwinst in Parijs-Nice

LES MUREAUX (ANP) - Olav Kooij heeft de eerste etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De jonge wielrenner van Visma - Lease a Bike was na 157 kilometer met start en finish in Les Mureaux de snelste in de sprint. Het verschil met de Deen Mads Pedersen was amper waarneembaar. De Nieuw-Zeelander Laurence Pithie werd derde, de Nederlander Nils Eekhoff vierde.

Voor Kooij (22) was het al zijn derde zege van dit seizoen. Eerder won hij de Clásica de Almería en een rit in de UAE Tour. Ook vorig jaar won de Numansdorper al een rit in de 'Koers naar de Zon" eveneens door oud-wereldkampioen Pedersen te verslaan. "Dit was ook echt een rit voor hem en we wisten dat Mads goed bezig is", vertelde Kooij in het flashinterview na de finish.

Het was een pittige rit geweest, met een aantal klimmetjes. "We wisten ook dat het zwaar zou worden maar wilden ervoor gaan. Ik moest wel die hellingen over. Toen dat lukte rook ik mijn kans. Mooi dat dat nu ook nog de leiderstrui oplevert", aldus Kooij, na een rit met een aantrekkelijke finale.

Ingelopen

Het waren niet de minsten die zich in Montainville, een kleine 20 kilometer voor de finish, bemoeiden met de tussensprint. Matteo Jorgenson, de Amerikaan van Visma - Lease a Bike, de Belg Remco Evenepoel en de Colombiaan Egan Bernal pakten de bonificatieseconden. Op de Côte d'Herbeville, het laatste klimmetje van de dag, kregen sprinters als Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen het moeilijk. Bernal was de eerste aanvaller, gevolgd door Evenepoel, die als eerste bovenkwam net voor de Sloveen Primoz Roglic. Het zijn de favorieten voor de eindzege die zich meteen lieten zien.

Op weg naar Les Mureaux probeerde de Fransman Anthony Turgis weg te rijden uit het restant van het peloton. Hij kreeg nooit meer dan vijftien seconden en werd binnen de laatste 2 kilometer ingelopen. Daarna was het voor de overgebleven sprinters, met Kooij als de snelste van het stel.

Maandag volgt een grotendeels vlakke rit van Thiory naar Montargis. Dinsdag is er een ploegentijdrit in Auxerre. Parijs-Nice duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

6 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

7 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

13 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

14 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

1 dag geleden