Kooij sprint naar ritwinst in Parijs-Nice
LES MUREAUX (ANP) - Olav Kooij heeft de eerste etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De jonge wielrenner van Visma - Lease a Bike was na 157 kilometer met start en finish in Les Mureaux de snelste in de sprint. Het verschil met de Deen Mads Pedersen was amper waarneembaar. De Nieuw-Zeelander Laurence Pithie werd derde, de Nederlander Nils Eekhoff vierde.
Voor Kooij (22) was het al zijn derde zege van dit seizoen. Eerder won hij de Clásica de Almería en een rit in de UAE Tour. Ook vorig jaar won de Numansdorper al een rit in de 'Koers naar de Zon" eveneens door oud-wereldkampioen Pedersen te verslaan. "Dit was ook echt een rit voor hem en we wisten dat Mads goed bezig is", vertelde Kooij in het flashinterview na de finish.
Het was een pittige rit geweest, met een aantal klimmetjes. "We wisten ook dat het zwaar zou worden maar wilden ervoor gaan. Ik moest wel die hellingen over. Toen dat lukte rook ik mijn kans. Mooi dat dat nu ook nog de leiderstrui oplevert", aldus Kooij, na een rit met een aantrekkelijke finale.
Ingelopen
Het waren niet de minsten die zich in Montainville, een kleine 20 kilometer voor de finish, bemoeiden met de tussensprint. Matteo Jorgenson, de Amerikaan van Visma - Lease a Bike, de Belg Remco Evenepoel en de Colombiaan Egan Bernal pakten de bonificatieseconden. Op de Côte d'Herbeville, het laatste klimmetje van de dag, kregen sprinters als Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen het moeilijk. Bernal was de eerste aanvaller, gevolgd door Evenepoel, die als eerste bovenkwam net voor de Sloveen Primoz Roglic. Het zijn de favorieten voor de eindzege die zich meteen lieten zien.
Op weg naar Les Mureaux probeerde de Fransman Anthony Turgis weg te rijden uit het restant van het peloton. Hij kreeg nooit meer dan vijftien seconden en werd binnen de laatste 2 kilometer ingelopen. Daarna was het voor de overgebleven sprinters, met Kooij als de snelste van het stel.
Maandag volgt een grotendeels vlakke rit van Thiory naar Montargis. Dinsdag is er een ploegentijdrit in Auxerre. Parijs-Nice duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
11 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
13 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
16 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
19 uur geleden