Kooij sprint in Ronde van Münsterland naar twaalfde seizoenszege
MÜNSTER (ANP) - Olav Kooij heeft de zeventiende Ronde van Münsterland gewonnen, een wielerkoers in het westen van Duitsland. De renner van Jumbo-Visma was in de sprint van een groot peloton duidelijk de snelste. Kooij hield de Belg Jasper Philipsen en de Duitser Max Walscheid achter zich.
Tot het deelnemersveld in Münster behoorden onder anderen de topsprinters Fabio Jakobsen (zesde) en Dylan Groenewegen (zevende).
Voor de pas 20-jarige Kooij, afkomstig uit Numansdorp, was het al zijn twaalfde zege van het seizoen. In het najaar van 2021 was hij al opgevallen met ritwinst in de Settimana Internazionale Coppi e Bartali en de Ronde van Kroatië. Dit jaar volgden onder meer drie ritzeges en de eindzege in de ZLM Tour en won hij een rit in de Ronde van Polen, zijn eerste overwinning op WorldTour-niveau.
'Extra mooi'
"Het is een goed seizoen en ik wil het op een mooie manier afronden", vertelde Kooij na zijn zege in een sterk sprintersveld. "Je wilt altijd winnen, maar het is extra mooi als je een paar van de beste sprinters van de wereld klopt."
Kooij werd anderhalve week geleden vijfde in de WK-wegrace voor beloften in Australië. Hij rijdt de komende week nog de Gran Piemonte, een koers in Italië, en sluit zijn seizoen af in Parijs-Tours. "Mijn vertrouwen was al groot, maar het is altijd fijn als je zoals vandaag de bevestiging krijgt. Nog twee koersen en dan is het tijd voor vakantie", aldus de jonge Zuid-Hollander.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
5 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
6 uur geleden