Kooij sprint in Ronde van Münsterland naar twaalfde seizoenszege
MÜNSTER (ANP) - Olav Kooij heeft de zeventiende Ronde van Münsterland gewonnen, een wielerkoers in het westen van Duitsland. De renner van Jumbo-Visma was in de sprint van een groot peloton duidelijk de snelste. Kooij hield de Belg Jasper Philipsen en de Duitser Max Walscheid achter zich.
Tot het deelnemersveld in Münster behoorden onder anderen de topsprinters Fabio Jakobsen (zesde) en Dylan Groenewegen (zevende).
Voor de pas 20-jarige Kooij, afkomstig uit Numansdorp, was het al zijn twaalfde zege van het seizoen. In het najaar van 2021 was hij al opgevallen met ritwinst in de Settimana Internazionale Coppi e Bartali en de Ronde van Kroatië. Dit jaar volgden onder meer drie ritzeges en de eindzege in de ZLM Tour en won hij een rit in de Ronde van Polen, zijn eerste overwinning op WorldTour-niveau.
'Extra mooi'
"Het is een goed seizoen en ik wil het op een mooie manier afronden", vertelde Kooij na zijn zege in een sterk sprintersveld. "Je wilt altijd winnen, maar het is extra mooi als je een paar van de beste sprinters van de wereld klopt."
Kooij werd anderhalve week geleden vijfde in de WK-wegrace voor beloften in Australië. Hij rijdt de komende week nog de Gran Piemonte, een koers in Italië, en sluit zijn seizoen af in Parijs-Tours. "Mijn vertrouwen was al groot, maar het is altijd fijn als je zoals vandaag de bevestiging krijgt. Nog twee koersen en dan is het tijd voor vakantie", aldus de jonge Zuid-Hollander.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
59 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
4 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
6 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
20 uur geleden