Kooij klopt Milan en Girmay en wint Cyclassics Hamburg
HAMBURG (ANP) - Olav Kooij heeft de Cyclassics Hamburg gewonnen, een eendaagse koers uit de WorldTour. De renner van Visma - Lease a Bike versloeg na 177 kilometer de Italiaan Jonathan Milan en de Eritreeër Biniam Girmay in de sprint.
Voor de 22-jarige sprinter uit Numansdorp was het zijn achtste overwinning van het seizoen.
Behalve het drietal dat de podiumplaatsen veroverde, stonden er nog tal van topsprinters aan de start in Hamburg, onder wie de Belg Jasper Philipsen. Ook Arnaud De Lie en Tim Merlier hadden zich naar Noord-Duitsland begeven. Merlier moest echter opgeven na een val, hetgeen ook de Australiër Caleb Ewan overkwam. Philipsen bleef in de sprint steken op plaats zes.
Hersteld
Kooij toonde aan voldoende hersteld te zijn van een val die hem anderhalve week geleden al in de eerste etappe van de Renewi Tour deed opgeven. "Ik wist niet hoe ik ervoor stond na een week waarin ik het even rustig aan moest doen", vertelde de winnaar in het flashinterview. "Ik had er niet zo veel vertrouwen in. Onderweg zei ik nog tegen mijn ploeggenoten dat ze in een ontsnapping mee konden gaan wat mij betreft."
Maar het liep in Hamburg op een massasprint uit waarin Kooij zich goed positioneerde. "Ik volgde eerst de gasten van Bora-hansgrohe en pakte daarna het wiel van Alexander Kristoff, die het tempo hoog hield", aldus Kooij, die geldt als een van de favorieten voor de wegwedstrijd bij de EK over een week in Belgisch Limburg.
De koers begon later en was iets ingekort nadat er bij een voorafgaande amateurwedstrijd gewonden waren gevallen bij een grote valpartij.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
14 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
1 dag geleden