Kooij klopt Milan en Girmay en wint Cyclassics Hamburg
HAMBURG (ANP) - Olav Kooij heeft de Cyclassics Hamburg gewonnen, een eendaagse koers uit de WorldTour. De renner van Visma - Lease a Bike versloeg na 177 kilometer de Italiaan Jonathan Milan en de Eritreeër Biniam Girmay in de sprint.
Voor de 22-jarige sprinter uit Numansdorp was het zijn achtste overwinning van het seizoen.
Behalve het drietal dat de podiumplaatsen veroverde, stonden er nog tal van topsprinters aan de start in Hamburg, onder wie de Belg Jasper Philipsen. Ook Arnaud De Lie en Tim Merlier hadden zich naar Noord-Duitsland begeven. Merlier moest echter opgeven na een val, hetgeen ook de Australiër Caleb Ewan overkwam. Philipsen bleef in de sprint steken op plaats zes.
Hersteld
Kooij toonde aan voldoende hersteld te zijn van een val die hem anderhalve week geleden al in de eerste etappe van de Renewi Tour deed opgeven. "Ik wist niet hoe ik ervoor stond na een week waarin ik het even rustig aan moest doen", vertelde de winnaar in het flashinterview. "Ik had er niet zo veel vertrouwen in. Onderweg zei ik nog tegen mijn ploeggenoten dat ze in een ontsnapping mee konden gaan wat mij betreft."
Maar het liep in Hamburg op een massasprint uit waarin Kooij zich goed positioneerde. "Ik volgde eerst de gasten van Bora-hansgrohe en pakte daarna het wiel van Alexander Kristoff, die het tempo hoog hield", aldus Kooij, die geldt als een van de favorieten voor de wegwedstrijd bij de EK over een week in Belgisch Limburg.
De koers begon later en was iets ingekort nadat er bij een voorafgaande amateurwedstrijd gewonden waren gevallen bij een grote valpartij.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
3 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
5 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
6 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
13 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
13 uur geleden