Konterman loopt corona op en moet in Israël in quarantaine
NETANJA (ANP) - KNVB-jeugdcoach Bert Konterman zit in Israël in quarantaine. De bondscoach van Oranje onder 19 testte, net als een ander staflid, een dag voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Israël positief, meldt een woordvoerder van de KNVB.
Konterman moest de coaching aan assistent Henk Brugge overlaten. Oranje onder 19 won met 4-1, na eerder ook al Moldavië (4-0) en Cyprus (5-0) te hebben verslagen. Vanwege de coronagevallen, besloot de KNVB met slechts elf spelers naar de wedstrijd te gaan. Brugge had dus geen wisselmogelijkheden.
"Als we niet zouden spelen, dan zouden we gediskwalificeerd kunnen worden. Dat wilden de spelers absoluut niet", aldus Brugge. "Deze jongens hebben twee jaar geleden al het EK gemist met Onder 17. Dat wilden ze niet nog een keer meemaken. Daarom waren ze gebrand om dit duel te spelen en te winnen, om vervolgens in maart kans te maken om zich te plaatsen voor het EK onder 19."
Volgende stap richting het EK
Een gelijkspel voor Oranje onder 19 volstond voor groepswinst. Brugge: "Dat we deze wedstrijd winnend afsluiten is mooi voor het team, maar ook voor Bert. In maart is hij er weer bij en dan kunnen we de volgende stap zetten richting het EK. Dat is het allerbelangrijkste."
In maart werkt Oranje onder 19 de zogenoemde eliteronde af. In die fase spelen 28 landen om zeven startbewijzen voor het EK 2022. Gastland Slowakije is automatisch geplaatst voor de eindronde.
Meer uit Sport
RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
8 minuten geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
42 minuten geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
46 minuten geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
8 uur geleden