Koninklijke gasten arriveren bij herdenkingsdienst prins Philip
LONDEN (ANP) - Koningin Elizabeth is aangekomen bij Westminster Abbey, waar haar man prins Philip wordt herdacht. Met haar komst zijn alle genodigden en familieleden binnen en gaat de dienst beginnen. De 95-jarige koningin, die liep met een wandelstok, werd binnengehaald met trompet- en orgelmuziek. Alle aanwezigen stonden op en zongen mee met de muziek.
Prins William, zijn vrouw Catherine, hun kinderen, prins Charles, zijn vrouw Camilla, prinses Anne en prins Andrew kwamen de Londense kerk vlak voor Elizabeth binnen. Eerder namen ook onder anderen premier Boris Johnson, koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix plaats in de kerk. Prins Harry ontbreekt, hij en zijn vrouw Meghan blijven in Californië omdat ze zich niet veilig voelen in Engeland.
Het is de eerste keer sinds de begrafenis van zijn vader dat Andrew weer in het openbaar verschijnt. De broer van prins Charles raakte in opspraak toen de Amerikaanse Virginia Giuffre beweerde dat de hertog van York haar jaren geleden meerdere keren heeft misbruikt toen ze nog minderjarig was. De zaak kwam begin maart ten einde toen Andrew een schikkingsbedrag betaalde.
Afwezigen
De grote afwezigen waren dinsdag prins Harry, zijn vrouw Meghan en het Noorse koningspaar. Harry en Meghan zijn niet bij de dienst omdat Harry het idee heeft dat zijn familie niet veilig is in Engeland. Het stel is daarom thuis in Californië. Het Noorse koningspaar heeft afgezegd omdat koning Harald vorige week corona opliep.
De achterkleinkinderen van Elizabeth en Philip zijn er wel. De 8-jarige George, 6-jarige Charlotte en de 3-jarige Louis wandelden met hun ouders William en Catherine de kerk binnen. De 10-jarige Isla en de 11-jarige Savannah kwamen met hun vader Peter Phillips, het oudste kleinkind van Elizabeth. De 8-jarige Mia wandelde met ouders Zara Phillips - de zus van Peter en dochter van prinses Anne - en Mike Tindall.
Prins Philip, de man van Elizabeth, overleed in april 2021 op 99-jarige leeftijd. Tot vlak voor de dienst was het onduidelijk of Elizabeth aanwezig zou zijn. Ze kampt met onbekende gezondheidsklachten en is slecht ter been. Dinsdagochtend werd bekend dat ze zich fit genoeg voelde om te komen. Elizabeth is uitgebreid betrokken geweest bij de opzet van de herdenkingsdienst, zo meldde Buckingham Palace.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
23 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
15 uur geleden