Koninklijke felicitaties voor gouden Kimmann en Badloe
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben Niek Kimmann en Kiran Badloe gefeliciteerd met hun gouden medailles op de Olympische Spelen in Tokio. Volgens het koningspaar juicht Nederland "uitbundig mee met de prestaties van TeamNL".
"We feliciteren BMX'er Niek Kimmann met zijn gouden medaille. Hij fietste ondanks een ongelukkig opgelopen blessure een indrukwekkend toernooi. In de spectaculaire finale reed hij een perfecte race", schrijven de koning en koningin in een boodschap op sociale media.
"Windsurfer Kiran Badloe won goud bij zijn olympisch debuut", gaat het paar verder. "Hij voer een fantastisch toernooi en bleef gefocust tijdens de medal race. Van harte proficiat met de gouden medaille in de RS:X-klasse."
Het is de tweede keer dat het koningspaar van zich laat horen tijdens deze Spelen. Woensdag waren er speciale felicitaties voor wielrenster Annemiek van Vleuten en de roeiers van de dubbelvier. Zij wonnen toen ook een gouden plak.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
7 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
19 uur geleden