Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koninklijke DSM op Koningsdag bij duidelijke winnaars op Damrak

Koninklijke DSM op Koningsdag bij duidelijke winnaars op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Speciaalchemieconcern DSM stond woensdag, op Koningsdag, bij de grootste winnaars op Beursplein 5. Het concern profiteerde van de aankondiging van een strategische samenwerking met een van 's werelds grootste makers van diergeneesmiddelen voor de productie en de verkoop van het middel Bovaer. Dat door DSM ontwikkelde voedingssupplement zorgt ervoor dat koeien veel minder methaan produceren bij het verteren van voedsel.

DSM, dat zich toelegt op voedselingrediƫnten en supplementen en het predicaat koninklijk heeft, sloot de sessie af met een winst van 2,5 procent. Daarmee was het overigens niet het best presterende fonds in de AEX. Die eer was weggelegd voor staalconcern ArcelorMittal dat 4,3 procent won. Ook betalingsbedrijf Adyen (plus 3 procent) presteerde net wat beter dan DSM. ING, dat ex-dividend noteerde, verloor dik 4 procent en was daarmee de sterkste daler.

Bij een aantal andere 'koninklijke fondsen' in Amsterdam was het beeld gemengd. Supermarktconcern Ahold Delhaize won 0,8 procent. Heineken verloor 1,5 procent van zijn beurswaarde. Koninklijke KPN (min 0,1 procent) en koninklijke Philips (min 0,9 procent) verloren ook. Olie- en gasconcern Shell (plus 0,7 procent) stond juist bij de winnaars. Door de verhuizing van het hoofdkantoor naar Londen verloor Shell onlangs zijn koninklijke stempel.

Slot

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie met een winst van 0,1 procent op 696,35 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 1037,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent. Handelaren verwerkten de eerdere stevige koersverliezen op Wall Street en de Russische beslissing om Polen en Bulgarije geen gas meer te leveren. Dat wordt gezien als een stevige escalatie door Moskou.

Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, boekte meer winst dan verwacht, maar werd bijna 7 procent lager gezet in Frankfurt. De bank heeft zijn Russische kredietportefeuille afgelopen kwartaal verder afgebouwd. Mercedes-Benz steeg 1,2 procent dankzij sterke resultaten van het Duitse autoconcern. Sportmerk Puma verloor dik 2 procent ondanks een forse stijging van de omzet en winst.

De euro was 1,0551 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder, het laagste niveau in jaren. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 101,04 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 104,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiƫn heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

17 minuten geleden
AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

2 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

2 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

3 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

3 uur geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

5 uur geleden