Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koninklijke DSM op Koningsdag bij duidelijke winnaars op Damrak

Koninklijke DSM op Koningsdag bij duidelijke winnaars op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Speciaalchemieconcern DSM stond woensdag, op Koningsdag, bij de grootste winnaars op Beursplein 5. Het concern profiteerde van de aankondiging van een strategische samenwerking met een van 's werelds grootste makers van diergeneesmiddelen voor de productie en de verkoop van het middel Bovaer. Dat door DSM ontwikkelde voedingssupplement zorgt ervoor dat koeien veel minder methaan produceren bij het verteren van voedsel.

DSM, dat zich toelegt op voedselingrediƫnten en supplementen en het predicaat koninklijk heeft, sloot de sessie af met een winst van 2,5 procent. Daarmee was het overigens niet het best presterende fonds in de AEX. Die eer was weggelegd voor staalconcern ArcelorMittal dat 4,3 procent won. Ook betalingsbedrijf Adyen (plus 3 procent) presteerde net wat beter dan DSM. ING, dat ex-dividend noteerde, verloor dik 4 procent en was daarmee de sterkste daler.

Bij een aantal andere 'koninklijke fondsen' in Amsterdam was het beeld gemengd. Supermarktconcern Ahold Delhaize won 0,8 procent. Heineken verloor 1,5 procent van zijn beurswaarde. Koninklijke KPN (min 0,1 procent) en koninklijke Philips (min 0,9 procent) verloren ook. Olie- en gasconcern Shell (plus 0,7 procent) stond juist bij de winnaars. Door de verhuizing van het hoofdkantoor naar Londen verloor Shell onlangs zijn koninklijke stempel.

Slot

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie met een winst van 0,1 procent op 696,35 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 1037,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent. Handelaren verwerkten de eerdere stevige koersverliezen op Wall Street en de Russische beslissing om Polen en Bulgarije geen gas meer te leveren. Dat wordt gezien als een stevige escalatie door Moskou.

Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, boekte meer winst dan verwacht, maar werd bijna 7 procent lager gezet in Frankfurt. De bank heeft zijn Russische kredietportefeuille afgelopen kwartaal verder afgebouwd. Mercedes-Benz steeg 1,2 procent dankzij sterke resultaten van het Duitse autoconcern. Sportmerk Puma verloor dik 2 procent ondanks een forse stijging van de omzet en winst.

De euro was 1,0551 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder, het laagste niveau in jaren. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 101,04 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 104,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tesla verbreekt verkooprecord van Volkswagen in Noorwegen

OSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.

47 minuten geleden
TNO: ASML grootste R&D-investeerder, Nederland verliest terrein

DEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.

55 minuten geleden
UWV verdubbelt tijdelijk beslistermijn WIA-beoordelingen

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.

1 uur geleden
Leidinggevende bij KLM wordt nieuwe topman van Transavia

SCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.

1 uur geleden
Meer elektrische auto's verkocht door dreigende hogere bijtelling

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.

2 uur geleden
Bitcoin zakt weer naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).

2 uur geleden
Consumenten hebben vaker voorkeur voor afhalen van pakketjes

DEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.

2 uur geleden