Koninklijk paar en Rutte dineren woensdag met centralebankhoofden
AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en premier Mark Rutte schuiven woensdagavond aan bij een diner met Europese centralebankhoofden. Die zijn dan in Nederland omdat de rentevergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) eenmalig in Amsterdam plaatsvindt.
Het besloten gezelschap zal de maaltijd gebruiken in het Rijksmuseum. Tijdens het diner zullen president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) en ECB-preses Christine Lagarde een toespraak houden. Rutte zal ook de gasten toespreken en het is de bedoeling dat Taco Dibbits, de directeur van het Rijksmuseum, het woord neemt.
De rentevergadering, waar wordt besloten over het niveau van de rente in de eurozone, vindt zelf plaats in de Raadzaal van hotel Sofitel Legend The Grand in Amsterdam. Dat is dezelfde zaal waar prinses Beatrix in 1966 is getrouwd met prins Claus. Het gebouw was vroeger namelijk in gebruik als stadhuis van de Nederlandse hoofdstad.
De persconferentie waarin het rentebesluit wordt toegelicht is donderdag in de Hermitage. Dat museum heeft vanwege de oorlog in Oekraïne eerder dit jaar de banden verbroken met de Hermitage in het Russische Sint-Petersburg. Volgens DNB heeft de keuze voor de plek niks met het conflict in Oekraïne te maken. DNB organiseerde festiviteiten rond het eigen 200-jarig bestaan een aantal jaar terug ook al op deze locatie en heeft daar goede ervaringen aan over gehouden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
27 minuten geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
4 uur geleden