Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koninklijk paar en Rutte dineren woensdag met centralebankhoofden

Koninklijk paar en Rutte dineren woensdag met centralebankhoofden

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en premier Mark Rutte schuiven woensdagavond aan bij een diner met Europese centralebankhoofden. Die zijn dan in Nederland omdat de rentevergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) eenmalig in Amsterdam plaatsvindt.

Het besloten gezelschap zal de maaltijd gebruiken in het Rijksmuseum. Tijdens het diner zullen president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) en ECB-preses Christine Lagarde een toespraak houden. Rutte zal ook de gasten toespreken en het is de bedoeling dat Taco Dibbits, de directeur van het Rijksmuseum, het woord neemt.

De rentevergadering, waar wordt besloten over het niveau van de rente in de eurozone, vindt zelf plaats in de Raadzaal van hotel Sofitel Legend The Grand in Amsterdam. Dat is dezelfde zaal waar prinses Beatrix in 1966 is getrouwd met prins Claus. Het gebouw was vroeger namelijk in gebruik als stadhuis van de Nederlandse hoofdstad.

De persconferentie waarin het rentebesluit wordt toegelicht is donderdag in de Hermitage. Dat museum heeft vanwege de oorlog in Oekraïne eerder dit jaar de banden verbroken met de Hermitage in het Russische Sint-Petersburg. Volgens DNB heeft de keuze voor de plek niks met het conflict in Oekraïne te maken. DNB organiseerde festiviteiten rond het eigen 200-jarig bestaan een aantal jaar terug ook al op deze locatie en heeft daar goede ervaringen aan over gehouden.

Meer uit Financieel

TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

21 minuten geleden
EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.

24 minuten geleden
Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

5 uur geleden
Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

6 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

7 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

7 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

8 uur geleden