Koninklijk gezin op Koningsdag zonder familie naar Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Koningsdag wordt dit jaar alleen gevierd met het koninklijk gezin. Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun drie dochters komen op 27 april naar de High Tech Campus in Eindhoven. De rest van de familie is vanwege de coronacrisis niet uitgenodigd. Dat heeft de gemeente Eindhoven dinsdag bekendgemaakt.
Het koninklijk gezin wordt op de High Tech Campus ontvangen in een studio waar een groot deel van het programma wordt ingevuld. Het aantal activiteiten wordt bewust beperkt gehouden om eventuele risico's te voorkomen. Het programma wordt voor een groot deel digitaal afgewerkt. Zo kan er toch contact zijn met de inwoners van Eindhoven.
Ook komt er een karavaan met verschillende typisch Eindhovense voertuigen die het verleden, heden en toekomst van de stad laten zien. Daarnaast zijn er gesprekken met designers en wordt er teruggeblikt op hoe Eindhoven in de afgelopen honderd jaar de stad is geworden die het nu is.
De gemeente moest het programma voor Koningsdag recent volledig omgooien. Vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen waren de plannen niet meer realistisch. "We hebben altijd gezegd dat we meebuigen met corona. Wij zijn niet blind of doof voor de epidemiologische situatie. We doen wat past", zei burgemeester John Jorritsma tijdens een persconferentie. Volgens de burgemeester is aan alle voorschriften gedacht. Zo wordt iedereen vooraf getest, moeten er mondkapjes worden gedragen en zijn er zo min mogelijk verplaatsingen.
Het programma is volgens Jorritsma afgelopen vrijdag herzien, maar volgens de burgemeester "niet vanuit paniek". "Dat heeft alles te maken met de oplopende cijfers. We hebben de piek nog niet bereikt." De kans dat de programmering weer wordt opgeschaald, acht Jorritsma niet groot.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
11 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
21 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden