Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koninklijk Den Haag viert aanloop naar Prinsjesdag 2022

Koninklijk Den Haag viert aanloop naar Prinsjesdag 2022

DEN HAAG (ANP) - In de aanloop naar Prinsjesdag (dinsdag 20 september) organiseert hofstad Den Haag gedurende anderhalve week diverse evenementen. Zo kunnen bezoekers bijvoorbeeld binnenkijken in gebouwen die normaal dicht blijven, zoals de Koninklijke Stallen en Paleis Kneuterdijk.

Op het Lange Voorhout zijn paarden te zien tijdens oefenceremonies voor Prinsjesdag. Zondag 18 september vindt aan het eind van de ochtend de generale repetitie plaats, vanaf de Koninklijke Stallen naar de Koninklijke Schouwburg. Op maandag 19 september doet het Cavalerie Ere-Escorte een strandoefening met muziek op het strand van Scheveningen. Paarden moeten dan wennen aan lawaai zoals vuurwerk, knallen, oefenmunitie en muziek. Het Trompetterkorps der Bereden Wapens begeleidt de Cavalerie.

Voor bezoekers is er tussen zaterdag 10 en dinsdag 20 september genoeg te doen in Den Haag. Van 14 tot en met 20 september is in de binnenstad het Prinsjesfestival, waar de democratie mee gevierd wordt. In de weekenden kunnen bezoekers een rondrit maken met een koets, waarbij ze opstappen bij Paleis Noordeinde en langs de Denneweg en diverse stadspaleizen rijden. Verder is er een buitenbioscoop en zijn er rondvaarten over de Hofvijver.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

3 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

3 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

4 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

4 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

5 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

7 uur geleden