Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar ziet boerenprotesten tijdens streekbezoek Gelderland

Koningspaar ziet boerenprotesten tijdens streekbezoek Gelderland

DEN HAAG (ANP) - Langs de route van het streekbezoek dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima donderdag brengen aan de Gelderse Vallei staan enkele protestborden van boeren. Tussen Scherpenzeel en Barneveld zijn de teksten 'no farmers, no food', 'ik ben boer, ik blijf boer' en 'wij bleiven' te lezen. In de dorpen onderweg wordt het paar enthousiast onthaald door de bewoners.

Het is niet de eerste keer dat het koningspaar tijdens een bezoek aan de provincie te maken krijgt met boerenprotesten. Tijdens het streekbezoek aan de Peel in Noord-Brabant een jaar geleden sprak de koning met een handjevol demonstranten langs de weg. "We hopen op een goede discussie. We weten wat de problematiek is en we gaan erover praten", zei de koning toen. De omstanders leken blij verrast dat het paar even kwam praten.

Donderdag is het paar aan de regionale rondreis begonnen in Nijkerk. Na stops in Barneveld, Scherpenzeel, Bennekom en Ede eindigen ze in Wageningen. De rode draad tijdens het bezoek zijn veranderingen in de streek. In de Gelderse Vallei zijn veel boerenbedrijven gevestigd die te maken hebben met de stikstofproblematiek.

Streekbezoek

Het koningspaar heeft Nijkerk en de pluimveesector in Barneveld al bezocht. In Scherpenzeel spreken zij donderdagmiddag met vrijwilligers van diverse initiatieven en in Ede bezoeken ze de nieuwbouwwoningen op het voormalige ENKA-terrein. In Bennekom gaan ze langs bij DVO, een van de grootste korfbalverenigingen van Nederland. Het bezoek wordt afgesloten bij een sociëteit van een studentenvereniging in Wageningen, waar gesproken wordt over de voedselproductie van de toekomst.

Het streekbezoek is het eerste officiële werkbezoek dat het koningspaar aflegt na de zomervakantie. Koningin Máxima was maandag en dinsdag voor de VN in New York en koning Willem-Alexander bracht woensdag een werkbezoek aan de douane in Vlissingen. Afgelopen weekend waren ze ook samen met de prinsessen Alexia en Amalia bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort, maar dat was privé en gold niet als een officieel bezoek.

Meer uit Binnenland

Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

1 uur geleden
Ook gegevens van DJI-medewerkers gelekt door zwakte in software

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.

1 uur geleden
Meer meldingen bij meldpunt voor dierenleed in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.

2 uur geleden
COA: inschatting opvangplekken geeft duidelijkheid

DEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

2 uur geleden
Asielminister: nog 11.400 opvangplekken nodig in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.

2 uur geleden
Jetten doet iedere week aangifte van homohaat en bedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.

2 uur geleden
Jetten wil dat ministers goed nadenken voordat ze iets posten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.

3 uur geleden