Koningspaar vast van plan op staatsbezoek naar Indonesië te gaan
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander is vast van plan om volgende week samen met koningin Máxima op staatsbezoek te gaan naar Indonesië. Dat in Jakarta de eerste mensen met het coronavirus zijn opgenomen in het ziekenhuis, zoals president Joko Widodo maandag bekendmaakte, heeft daar geen verandering in gebracht zo liet de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) desgevraagd weten.
Buitenlandse Zaken houdt de situatie mede met hulp van de Nederlandse ambassade in de Indonesische hoofdstad van dag tot dag in de gaten, zo vertelde de RVD vorige week al. Tegelijk met het koningspaar gaat een omvangrijke handelsmissie naar Indonesië, vergezeld ook van een aantal ministers. De vraag is of minister Bruno Bruins van Medische zorg nog zal afreizen, nu in Nederland alle zeilen moeten worden bijgezet om het virus het hoofd te bieden.
Het staatsbezoek kan indien noodzakelijk of gewenst op een aantal punten worden aangepast. Te denken valt aan de traditionele ontvangst van de Nederlandse gemeenschap, waar koning en koningin een paar honderd handen moeten schudden. Handenschudden wordt dezer dagen juist afgeraden om de kans op besmetting te verkleinen. Mogelijk dat het handelsdiner, waar zeshonderd gasten worden verwacht, ook een andere opzet krijgt.
Het bezoek begint op dinsdag 10 maart.
Meer uit Binnenland
DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
15 uur geleden