Koningspaar vast van plan op staatsbezoek naar Indonesië te gaan
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander is vast van plan om volgende week samen met koningin Máxima op staatsbezoek te gaan naar Indonesië. Dat in Jakarta de eerste mensen met het coronavirus zijn opgenomen in het ziekenhuis, zoals president Joko Widodo maandag bekendmaakte, heeft daar geen verandering in gebracht zo liet de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) desgevraagd weten.
Buitenlandse Zaken houdt de situatie mede met hulp van de Nederlandse ambassade in de Indonesische hoofdstad van dag tot dag in de gaten, zo vertelde de RVD vorige week al. Tegelijk met het koningspaar gaat een omvangrijke handelsmissie naar Indonesië, vergezeld ook van een aantal ministers. De vraag is of minister Bruno Bruins van Medische zorg nog zal afreizen, nu in Nederland alle zeilen moeten worden bijgezet om het virus het hoofd te bieden.
Het staatsbezoek kan indien noodzakelijk of gewenst op een aantal punten worden aangepast. Te denken valt aan de traditionele ontvangst van de Nederlandse gemeenschap, waar koning en koningin een paar honderd handen moeten schudden. Handenschudden wordt dezer dagen juist afgeraden om de kans op besmetting te verkleinen. Mogelijk dat het handelsdiner, waar zeshonderd gasten worden verwacht, ook een andere opzet krijgt.
Het bezoek begint op dinsdag 10 maart.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
12 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
17 uur geleden