Koningspaar sluit laatste dag staatsbezoek België af op fregat
ANTWERPEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima beginnen donderdag aan de laatste dag van hun driedaagse staatsbezoek aan buurland België. Het Nederlandse en het Belgische koningspaar ronden de dag af met een bezoek aan een Nederlands en een Belgisch fregat in Antwerpen. Dit markeert de samenwerking tussen de Belgische en de Nederlandse marine.
Zo gebruiken beide marines dezelfde typen schepen en bieden ze gezamenlijke opleidingen aan. Na het bezoeken van de fregatten volgt en afscheidsceremonie. Voorafgaand aan het bezoek aan de fregatten bezoekt het koninklijk gezelschap het Havenhuis.
Verder bezoeken koning Willem-Alexander, koningin Máxima, koning Filip en koningin Mathilde het onderzoekscentrum Imec, dat bedrijven en overheden helpt bij duurzame innovatie, vindt een wandeling plaats op de Grote Markt in Antwerpen en wordt het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen bezocht. Na de afscheidsceremonie vindt nog een ontmoeting met de Nederlandse gemeenschap plaats, waarna het Nederlandse koningspaar terugreist naar Nederland. Dat wordt tevens het allerlaatste ritje van het koningspaar met de koninklijke trein. Na het staatsbezoek aan België gaat het koninklijke rijtuig naar het Spoorwegmuseum in Utrecht.
Op de eerste dag van het staatsbezoek werden koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel welkom geheten en ontmoetten zij onder anderen premier Alexander De Croo. Op de tweede dag werd gesproken over onder meer de aanpak van droogte- en overstromingsrisico's en bezochten de koningsparen onder meer het Climate Tech Forum, waar deelnemers kennis uitwisselden op het gebied van bijvoorbeeld groene waterstof en klimaatneutraal bouwen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
4 uur geleden