Koningspaar sluit laatste dag staatsbezoek België af op fregat
ANTWERPEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima beginnen donderdag aan de laatste dag van hun driedaagse staatsbezoek aan buurland België. Het Nederlandse en het Belgische koningspaar ronden de dag af met een bezoek aan een Nederlands en een Belgisch fregat in Antwerpen. Dit markeert de samenwerking tussen de Belgische en de Nederlandse marine.
Zo gebruiken beide marines dezelfde typen schepen en bieden ze gezamenlijke opleidingen aan. Na het bezoeken van de fregatten volgt en afscheidsceremonie. Voorafgaand aan het bezoek aan de fregatten bezoekt het koninklijk gezelschap het Havenhuis.
Verder bezoeken koning Willem-Alexander, koningin Máxima, koning Filip en koningin Mathilde het onderzoekscentrum Imec, dat bedrijven en overheden helpt bij duurzame innovatie, vindt een wandeling plaats op de Grote Markt in Antwerpen en wordt het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen bezocht. Na de afscheidsceremonie vindt nog een ontmoeting met de Nederlandse gemeenschap plaats, waarna het Nederlandse koningspaar terugreist naar Nederland. Dat wordt tevens het allerlaatste ritje van het koningspaar met de koninklijke trein. Na het staatsbezoek aan België gaat het koninklijke rijtuig naar het Spoorwegmuseum in Utrecht.
Op de eerste dag van het staatsbezoek werden koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel welkom geheten en ontmoetten zij onder anderen premier Alexander De Croo. Op de tweede dag werd gesproken over onder meer de aanpak van droogte- en overstromingsrisico's en bezochten de koningsparen onder meer het Climate Tech Forum, waar deelnemers kennis uitwisselden op het gebied van bijvoorbeeld groene waterstof en klimaatneutraal bouwen.
Meer uit Binnenland
N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
15 uur geleden