Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar sluit laatste dag staatsbezoek België af op fregat

Koningspaar sluit laatste dag staatsbezoek België af op fregat

ANTWERPEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima beginnen donderdag aan de laatste dag van hun driedaagse staatsbezoek aan buurland België. Het Nederlandse en het Belgische koningspaar ronden de dag af met een bezoek aan een Nederlands en een Belgisch fregat in Antwerpen. Dit markeert de samenwerking tussen de Belgische en de Nederlandse marine.

Zo gebruiken beide marines dezelfde typen schepen en bieden ze gezamenlijke opleidingen aan. Na het bezoeken van de fregatten volgt en afscheidsceremonie. Voorafgaand aan het bezoek aan de fregatten bezoekt het koninklijk gezelschap het Havenhuis.

Verder bezoeken koning Willem-Alexander, koningin Máxima, koning Filip en koningin Mathilde het onderzoekscentrum Imec, dat bedrijven en overheden helpt bij duurzame innovatie, vindt een wandeling plaats op de Grote Markt in Antwerpen en wordt het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen bezocht. Na de afscheidsceremonie vindt nog een ontmoeting met de Nederlandse gemeenschap plaats, waarna het Nederlandse koningspaar terugreist naar Nederland. Dat wordt tevens het allerlaatste ritje van het koningspaar met de koninklijke trein. Na het staatsbezoek aan België gaat het koninklijke rijtuig naar het Spoorwegmuseum in Utrecht.

Op de eerste dag van het staatsbezoek werden koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel welkom geheten en ontmoetten zij onder anderen premier Alexander De Croo. Op de tweede dag werd gesproken over onder meer de aanpak van droogte- en overstromingsrisico's en bezochten de koningsparen onder meer het Climate Tech Forum, waar deelnemers kennis uitwisselden op het gebied van bijvoorbeeld groene waterstof en klimaatneutraal bouwen.

Meer uit Binnenland

NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

18 minuten geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

1 uur geleden
Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

1 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

2 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

3 uur geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

4 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

4 uur geleden