Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar looft 'uitzonderlijke prestatie' Irene Schouten

Koningspaar looft 'uitzonderlijke prestatie' Irene Schouten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben voor de derde keer deze Olympische Winterspelen felicitaties naar Irene Schouten gestuurd. De schaatsster pakte zaterdag haar derde gouden plak en zette daarmee "een uitzonderlijke prestatie neer", zo vindt het koningspaar.

"Na een ijzersterke race won Irene Schouten met een allesbeslissende eindsprint haar derde gouden medaille op deze Olympische Spelen in de massastart. In de halve finale gaf ze al blijk van een ijzeren discipline en dito geduld", zo analyseren de koning en koningin op de socialemediakanalen van het koninklijk huis. "Tijdens de finale maakte ze haar favorietenrol waar en zette wederom een uitzonderlijke prestatie neer. Van harte gefeliciteerd met dit prachtige resultaat!"

Schouten won eerder al goud op de 3000 en 5000 meter. Ook behaalde ze een bronzen medaille op de ploegenachtervolging. Tijdens de sluitingsceremonie zondag in Beijing draagt Schouten de Nederlandse vlag.

Dinsdag kunnen koning Willem-Alexander en koningin Máxima Schouten in levenden lijve feliciteren. Alle Nederlandse medaillewinnaars worden dan ontvangen op Paleis Noordeinde.

Meer uit Binnenland

Advies aan Hoge Raad om zaak Willem Engel deels opnieuw te doen

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.

17 minuten geleden
Onderzoek naar inzet pijnmiddel tegen postcovid teruggetrokken

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.

18 minuten geleden
OM tekent hoger beroep aan in Stint-zaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.

56 minuten geleden
Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

2 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

2 uur geleden
Drie vermiste tieners die wegliepen uit Sleeuwijk weer terecht

SLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.

3 uur geleden
Weeronline: februari was zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.

3 uur geleden