Koningspaar looft 'uitzonderlijke prestatie' Irene Schouten
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben voor de derde keer deze Olympische Winterspelen felicitaties naar Irene Schouten gestuurd. De schaatsster pakte zaterdag haar derde gouden plak en zette daarmee "een uitzonderlijke prestatie neer", zo vindt het koningspaar.
"Na een ijzersterke race won Irene Schouten met een allesbeslissende eindsprint haar derde gouden medaille op deze Olympische Spelen in de massastart. In de halve finale gaf ze al blijk van een ijzeren discipline en dito geduld", zo analyseren de koning en koningin op de socialemediakanalen van het koninklijk huis. "Tijdens de finale maakte ze haar favorietenrol waar en zette wederom een uitzonderlijke prestatie neer. Van harte gefeliciteerd met dit prachtige resultaat!"
Schouten won eerder al goud op de 3000 en 5000 meter. Ook behaalde ze een bronzen medaille op de ploegenachtervolging. Tijdens de sluitingsceremonie zondag in Beijing draagt Schouten de Nederlandse vlag.
Dinsdag kunnen koning Willem-Alexander en koningin Máxima Schouten in levenden lijve feliciteren. Alle Nederlandse medaillewinnaars worden dan ontvangen op Paleis Noordeinde.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
6 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
14 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
16 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
18 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
19 uur geleden