Koningspaar looft 'uitzonderlijke prestatie' Irene Schouten
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben voor de derde keer deze Olympische Winterspelen felicitaties naar Irene Schouten gestuurd. De schaatsster pakte zaterdag haar derde gouden plak en zette daarmee "een uitzonderlijke prestatie neer", zo vindt het koningspaar.
"Na een ijzersterke race won Irene Schouten met een allesbeslissende eindsprint haar derde gouden medaille op deze Olympische Spelen in de massastart. In de halve finale gaf ze al blijk van een ijzeren discipline en dito geduld", zo analyseren de koning en koningin op de socialemediakanalen van het koninklijk huis. "Tijdens de finale maakte ze haar favorietenrol waar en zette wederom een uitzonderlijke prestatie neer. Van harte gefeliciteerd met dit prachtige resultaat!"
Schouten won eerder al goud op de 3000 en 5000 meter. Ook behaalde ze een bronzen medaille op de ploegenachtervolging. Tijdens de sluitingsceremonie zondag in Beijing draagt Schouten de Nederlandse vlag.
Dinsdag kunnen koning Willem-Alexander en koningin Máxima Schouten in levenden lijve feliciteren. Alle Nederlandse medaillewinnaars worden dan ontvangen op Paleis Noordeinde.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".
9 minuten geledenSAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
3 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
19 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
21 uur geleden