Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar leeft mee met getroffenen noodweer in Spanje

Koningspaar leeft mee met getroffenen noodweer in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de mensen die getroffen zijn door het noodweer in en rond Valencia. Dat deelt het koningspaar in een verklaring op sociale media.

"Wij delen het verdriet om de slachtoffers. In deze dagen vol angst en ontreddering leven wij mee met het Spaanse volk, waarmee wij ons zo verbonden voelen", aldus Willem-Alexander en Máxima.

Prinses Amalia, de oudste dochter van het koningspaar, heeft een jaar in Spanje gewoond en gestudeerd. De 20-jarige prinses, die door ernstige bedreigingen niet in Amsterdam kon gaan wonen, woonde in Madrid. Eerder spraken Willem-Alexander en Máxima al hun dank uit aan de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia voor hun gastvrijheid. Willem-Alexander noemde dat "een bewijs van vriendschap in een moeilijke tijd".

In het zuidoosten van Spanje zijn tientallen mensen om het leven gekomen als gevolg van noodweer. De meeste slachtoffers vielen in de regio Valencia. Zware hagel- en regenbuien veroorzaakten overstromingen.

Meer uit Binnenland

Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

16 minuten geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

54 minuten geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

4 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

7 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

7 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

9 uur geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

9 uur geleden