Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar in juni op staatsbezoek in Oostenrijk

Koningspaar in juni op staatsbezoek in Oostenrijk

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima gaan in juni op driedaags staatsbezoek in Oostenrijk. Het paar bezoekt van 27 tot en met 29 juni Wenen en Graz, zo heeft de Rijksvoorlichtingsdienst dinsdag laten weten. Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken gaat mee.

Het bezoek staat in het teken van politiek, economie en cultuur en moet de sterke band tussen beide landen benadrukken. De eerste twee dagen is het paar in Wenen, de laatste dag in Graz. Thema's als fietsbeleid en vrouwen in de bètawetenschappen krijgen aandacht.

Het is de eerste keer dat het koningspaar een staatsbezoek brengt aan Oostenrijk. Voormalig koningin Beatrix heeft nooit een staatsbezoek aan het land gebracht, maar hield het in 1994 bij een officieel bezoek. Voormalig koning Juliana ging in 1962 wel op staatsbezoek in Oostenrijk. Bondspresident Alexander van der Bellen was in 2018 in Nederland, waar hij door de koning ontvangen werd op Paleis Noordeinde. Oostenrijk is geen onbekend land voor Willem-Alexander en Máxima: het stel gaat er jaarlijks op skivakantie, in het dorpje Lech.

Het laatste staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima zou in december aan Griekenland zijn. Die reis werd vanwege corona uitgesteld naar maart. Het staatsbezoek werd echter geannuleerd vanwege de situatie in Oekraïne. Het is nog niet duidelijk of en wanneer dat bezoek doorgaat.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer in noorden weer gedeeltelijk opgestart

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe komt weer op gang. Hoewel code rood in Groningen nog tot 15.00 uur van kracht is, beginnen de treinen in de drie noordelijke provincies weer te rijden, meldt ProRail.

40 minuten geleden
Lenny Kuhr kondigt 'met pijn in het hart' afscheid aan

DEN HAAG (ANP) - Lenny Kuhr heeft woensdag op Instagram haar muzikale afscheid aangekondigd. De Nederlandse zangeres schrijft in haar bericht dat naast de gezondheid van haar man Rob ook "de verdeeldheid" een rol speelt.

45 minuten geleden
Kneecap, S10 en Antoon naar festival Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De omstreden Noord-Ierse rapgroep Kneecap staat dit jaar op Lowlands. Rapper Mo Chara, een van de leden, was vorig jaar aangeklaagd omdat hij tijdens een optreden in Londen met een vlag van de radicale beweging Hezbollah zou hebben gezwaaid. De Britse rechtbank besloot uiteindelijk om de zaak niet te behandelen vanwege een procedurefout.

46 minuten geleden
OM: verdachten fatale babbeltruc betrokken bij andere oplichting

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Nog geen treinen in Groningen door verlenging code rood

GRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.

1 uur geleden
19-jarige Rotterdammer overleden na schietincident in Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.

2 uur geleden
Code rood opnieuw langer van kracht in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.

2 uur geleden