Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar in juni op staatsbezoek in Oostenrijk

Koningspaar in juni op staatsbezoek in Oostenrijk

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima gaan in juni op driedaags staatsbezoek in Oostenrijk. Het paar bezoekt van 27 tot en met 29 juni Wenen en Graz, zo heeft de Rijksvoorlichtingsdienst dinsdag laten weten. Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken gaat mee.

Het bezoek staat in het teken van politiek, economie en cultuur en moet de sterke band tussen beide landen benadrukken. De eerste twee dagen is het paar in Wenen, de laatste dag in Graz. Thema's als fietsbeleid en vrouwen in de bètawetenschappen krijgen aandacht.

Het is de eerste keer dat het koningspaar een staatsbezoek brengt aan Oostenrijk. Voormalig koningin Beatrix heeft nooit een staatsbezoek aan het land gebracht, maar hield het in 1994 bij een officieel bezoek. Voormalig koning Juliana ging in 1962 wel op staatsbezoek in Oostenrijk. Bondspresident Alexander van der Bellen was in 2018 in Nederland, waar hij door de koning ontvangen werd op Paleis Noordeinde. Oostenrijk is geen onbekend land voor Willem-Alexander en Máxima: het stel gaat er jaarlijks op skivakantie, in het dorpje Lech.

Het laatste staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima zou in december aan Griekenland zijn. Die reis werd vanwege corona uitgesteld naar maart. Het staatsbezoek werd echter geannuleerd vanwege de situatie in Oekraïne. Het is nog niet duidelijk of en wanneer dat bezoek doorgaat.

Meer uit Binnenland

Dode bij aanrijding op A35 bij Hengelo

HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.

2 uur geleden
Gewonde door steekincident vlak bij treinstation Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.

4 uur geleden
Koningspaar arriveert in Suriname voor staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.

5 uur geleden
Koperdiefstal verstoort treindienst van en naar Noord-Nederland

UTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

7 uur geleden
Burgemeester Almere sluit woning na explosie en brand

ALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.

7 uur geleden
Andreaspenningen voor twee oprichters KOZP

AMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.

8 uur geleden
Maandverwachting december: zachte eerste helft, daarna kouder

HOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.

22 uur geleden