Koningspaar heeft begrip voor demonstranten bij slavernijmuseum
KAAPSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima begrijpen dat er vrijdagochtend demonstranten waren gekomen naar het Slave Lodge-museum in Kaapstad. "We hadden verwacht dat daar mensen zouden zijn. We zijn ook in gesprek gegaan met demonstranten want we begrijpen ook heel goed dat ze hier aanwezig waren", zei de koning tijdens het persgesprek op de laatste dag van het staatsbezoek aan Zuid-Afrika.
Ruim honderd demonstranten die horen bij de Khoisan, de inheemse bevolking van Zuid-Afrika, hadden zich bij het museum verzameld om aandacht te vragen voor het slavernijverleden. Het koningspaar sprak van tevoren met enkele mensen, maar na afloop van het bezoek was de menigte een stuk groter en moesten Willem-Alexander en Máxima met beveiligers erdoorheen naar de auto.
"Het is heel begrijpelijk dat zij hun emoties laten zien en dat die heel fel zijn is heel goed", reageerde de koning. Daardoor kan volgens hem verder worden gebouwd aan "heling en verzoening".
Máxima zei dat ze niet het idee had dat de demonstranten hen "iets aan" wilden doen. "Ze wilden hun emoties laten zien", aldus de koningin. "Niet alleen aan ons, maar aan de hele wereld."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvang en zorg voor de opvarende van het cruiseschip Hondius in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) verloopt volgens plan. "We bieden alle ondersteuning en zorg die de patiënt op dit moment nodig heeft en nemen alle voorzorgsmaatregelen om dat op een veilige manier te doen."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Singapore test twee opvarenden van het cruiseschip Hondius op het hantavirus. Een van hen heeft een loopneus en de ander heeft geen enkele ziekteverschijnselen. De twee wachten in isolatie de uitslag van de testen af.
2 uur geleden