Koningspaar heeft begrip voor demonstranten bij slavernijmuseum
KAAPSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima begrijpen dat er vrijdagochtend demonstranten waren gekomen naar het Slave Lodge-museum in Kaapstad. "We hadden verwacht dat daar mensen zouden zijn. We zijn ook in gesprek gegaan met demonstranten want we begrijpen ook heel goed dat ze hier aanwezig waren", zei de koning tijdens het persgesprek op de laatste dag van het staatsbezoek aan Zuid-Afrika.
Ruim honderd demonstranten die horen bij de Khoisan, de inheemse bevolking van Zuid-Afrika, hadden zich bij het museum verzameld om aandacht te vragen voor het slavernijverleden. Het koningspaar sprak van tevoren met enkele mensen, maar na afloop van het bezoek was de menigte een stuk groter en moesten Willem-Alexander en Máxima met beveiligers erdoorheen naar de auto.
"Het is heel begrijpelijk dat zij hun emoties laten zien en dat die heel fel zijn is heel goed", reageerde de koning. Daardoor kan volgens hem verder worden gebouwd aan "heling en verzoening".
Máxima zei dat ze niet het idee had dat de demonstranten hen "iets aan" wilden doen. "Ze wilden hun emoties laten zien", aldus de koningin. "Niet alleen aan ons, maar aan de hele wereld."
Meer uit Binnenland
DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
6 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
19 uur geleden