Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningspaar gaat in Indonesië geen handen schudden

Koningspaar gaat in Indonesië geen handen schudden

JAKARTA (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zullen vanwege het coronavirus tijdens het staatsbezoek aan Indonesië in principe geen handen schudden. Mogelijke uitzondering zijn de ontvangst bij president Joko Widodo dinsdag in Bogor en de ontvangst door de sultan van Yogyakarta woensdag. Dat is maandag gemeld bij de briefing voorafgaand aan het staatsbezoek. Het koningspaar wordt maandagmiddag (lokale tijd) in Jakarta verwacht.

De richtlijn geldt ook voor de traditionele ontvangst van de Nederlandse gemeenschap in het Erasmushuis in Jakarta. Daar zouden anders zo'n 400 handen moeten worden geschud met in Indonesië wonende Nederlanders. Het koningspaar zal in plaats daarvan de handen kunnen vouwen, in een Sundanese groet zo werd geopperd.

Bij alle grootschalige evenementen geldt een zogenoemd coronavirusprotocol, en wordt een instructiefilmpje getoond of uitleg gegeven aan de hand van de richtlijnen van het RIVM.

Meer uit Binnenland

Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.

23 minuten geleden
Kunstdetective Brand: gestolen gouden helm is gevonden

DEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.

59 minuten geleden
OM meldt 'nieuwe ontwikkelingen' over kunstroof Drents Museum

SSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.

1 uur geleden
Weski: ik kan mijn geheimhoudingsplicht niet verbreken

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

2 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

7 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

15 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

16 uur geleden