Koningspaar en Rutte ontvangen olympische medaillewinnaars
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse medaillewinnaars van de Olympische Winterspelen in Beijing worden volgende week dinsdag op Paleis Noordeinde ontvangen door het koningspaar. Vlak daarvoor worden ze gehuldigd door premier Mark Rutte.
De ontmoeting met Rutte vindt plaats in de Ridderzaal in Den Haag. Daar is ook minister Conny Helder voor Langdurige Zorg en Sport aanwezig. Beide bewindslieden spreken de sporters toe, waarna Helder de medaillewinnaars zal huldigen. Het is traditie dat de olympische sporters worden ontvangen door het koningspaar. Na afloop wordt traditiegetrouw een groepsfoto gemaakt op het bordes.
Normaliter reizen Willem-Alexander en Máxima af naar de locatie waar de Spelen worden georganiseerd, maar vanwege de coronacrisis was dat dit jaar niet mogelijk. Ook tijdens de Zomerspelen van vorig jaar ging dat niet door.
De olympische sporters komen maandag terug uit Beijing. De medaillewinnaars worden bij aankomst direct gehuldigd in het Hilton Hotel in Amsterdam, in aanwezigheid van hun familie, vrienden en de overige sporters.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
4 uur geleden