Koningspaar en prinsessen vertrokken van Paleis Noordeinde
DEN HAAG (ANP) - Het koninklijk gezelschap is vertrokken richting de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede zal voorlezen. In de glazen koets zitten koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia. In de gala-glasberline ervoor zitten prinses Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien.
De koetsen rijden via Noordeinde, de Heulstraat, Kneuterdijk, Lange Voorhout en het Tournooiveld naar de Koninklijke Schouwburg. Vanwege de verbouwing van de Ridderzaal wordt de troonrede vanuit daar voorgelezen.
De glazen koets wordt gebruikt sinds de restauratie van de gouden koets, die in 2016 begon. De gouden koets wordt voorlopig niet meer gebruikt, vanwege ophef over koloniale afbeeldingen op de panelen. "De gouden koets zal pas weer kunnen rijden wanneer Nederland daar klaar voor is", zei de koning daarover. "En dat is nu niet het geval."
De gala-glasberline, waarin Alexia, Constantijn en Laurentien vervoerd worden, is de oudste koninklijke berline. Het voertuig werd ook gebruikt bij het huwelijk van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. Sinds 2013 gebruiken Constantijn en Laurentien de berline tijdens Prinsjesdag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geleden