Koningspaar en prinsessen vertrokken van Paleis Noordeinde
DEN HAAG (ANP) - Het koninklijk gezelschap is vertrokken richting de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede zal voorlezen. In de glazen koets zitten koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia. In de gala-glasberline ervoor zitten prinses Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien.
De koetsen rijden via Noordeinde, de Heulstraat, Kneuterdijk, Lange Voorhout en het Tournooiveld naar de Koninklijke Schouwburg. Vanwege de verbouwing van de Ridderzaal wordt de troonrede vanuit daar voorgelezen.
De glazen koets wordt gebruikt sinds de restauratie van de gouden koets, die in 2016 begon. De gouden koets wordt voorlopig niet meer gebruikt, vanwege ophef over koloniale afbeeldingen op de panelen. "De gouden koets zal pas weer kunnen rijden wanneer Nederland daar klaar voor is", zei de koning daarover. "En dat is nu niet het geval."
De gala-glasberline, waarin Alexia, Constantijn en Laurentien vervoerd worden, is de oudste koninklijke berline. Het voertuig werd ook gebruikt bij het huwelijk van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. Sinds 2013 gebruiken Constantijn en Laurentien de berline tijdens Prinsjesdag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
8 uur geleden