Koningspaar en dochters zitten klaar: keep the music alive!
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun drie dochters zitten zaterdagavond klaar voor het alternatieve songfestivalprogramma Eurovision: Europe Shine a Light. Op sociale media plaatste het hof kort voor aanvang van de show een foto met daarin een boodschap voor heel Europa.
"Europa gaat door een zeer moeilijke tijd. Laten we onze ogen en oren voor elkaar open houden. Samen staan we sterk", zo laat het koningspaar optekenen. "Europe, shine a light and keep the music alive!"
Het koningspaar keek vorig jaar ook naar het Eurovisiesongfestival. Kort na de overwinning van Duncan Laurence in Tel Aviv plaatsten de koning en koningin een felicitatie op Twitter. "Duncan’s song is a winning game! Wij zijn trots op Duncan Laurence die Europa met muzikale klasse heeft veroverd, Nederland voor het eerst in 44 jaar weer winst heeft bezorgd en het Songfestival volgend jaar naar Nederland haalt!", luidde de tweet.
Willem-Alexander liet zich eind april nog bijpraten door Sietse Bakker, de uitvoerend producent van het Eurovisiesongfestival. Hij belde hem om te vragen naar de laatste stand van zaken omtrent de annulering van het evenement en de alternatieve tv-show van zaterdag.
Meer uit Binnenland
METEREN (ANP) - Na het treinongeluk bij Meteren rijden op het traject tussen Geldermalsen en Den Bosch pas vanaf volgende week vrijdag weer treinen. ProRail meldt dat de herstelwerkzaamheden langer duren nu "er een duidelijker beeld is ontstaan van wat de precieze omvang van de schade is".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X een tweetal berichten gedeeld waarin op zijn minst de suggestie wordt gewekt dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen. De herkomst van de berichten is onduidelijk en Wilders levert geen bewijs van daadwerkelijke fraude.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mariëtte Hamer is de nieuwe voorzitter van de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Ze blijft ook aan als regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel kiezers die woensdag op GroenLinks-PvdA hebben gestemd, hebben niet gekozen voor lijsttrekker Frans Timmermans, maar voor kandidaten die lager op de lijst stonden. Dat beeld komt naar voren nu gemeenten de officiële uitslagen vaststellen.
14 uur geledenDAR ES SALAAM (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Tanzania op zoveel mogelijk binnen te blijven. De verkiezingen in Tanzania van woensdag leidden tot gewelddadige protesten. Het ministerie zette donderdag het reisadvies voor het Oost-Afrikaanse land op geel: in het hele land gelden veiligheidsrisico's.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een agent die woensdag zwaargewond raakte door een aanrijding met een gestolen voertuig op de A2 bij Eindhoven mag waarschijnlijk vrijdag naar huis, meldt de politie. Hij moet later wel nog geopereerd worden. De andere agent blijft in het ziekenhuis. Ook hij wordt nog geopereerd aan de botbreuken en ander letsel dat hij opliep.
16 uur geledenBARNEVELD (ANP) - De fietser die donderdag overleed door een botsing met een vrachtwagen in Barneveld, was een minderjarige jongen uit die plaats. Dat meldt de politie vrijdag. De bestuurder van de vrachtwagen komt ook uit Barneveld en is 37 jaar.
18 uur geleden