Koningspaar en Beatrix naar herdenkingsdienst prins Philip
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn eind deze maand bij de herdenkingsdienst voor de vorig jaar overleden Britse prins Philip. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst donderdag bekendgemaakt. De dienst vindt op 29 maart plaats in Westminster Abbey in Londen.
De man van koningin Elizabeth overleed op 9 april op 99-jarige leeftijd. Vanwege de coronacrisis waren destijds geen buitenlandse gasten welkom bij de uitvaart.
Eerder deze week werd al bekend dat de Zweedse koning Carl Gustaf en koningin Silvia ook naar Londen afreizen. Het is niet duidelijk of er meer afgevaardigden van Europese vorstenhuizen komen.
Ook is nog onzeker of Elizabeth er zelf bij kan zijn. De vorstin is recentelijk hersteld van een coronabesmetting, maar heeft zich nog niet in het openbaar laten zien. Afgelopen maandag was ze niet aanwezig bij de dienst ter gelegenheid van Commonwealth Day. Wel ontving ze verschillende mensen op Windsor Castle.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.
12 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geleden