Koningspaar en Beatrix naar herdenkingsdienst prins Philip
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn eind deze maand bij de herdenkingsdienst voor de vorig jaar overleden Britse prins Philip. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst donderdag bekendgemaakt. De dienst vindt op 29 maart plaats in Westminster Abbey in Londen.
De man van koningin Elizabeth overleed op 9 april op 99-jarige leeftijd. Vanwege de coronacrisis waren destijds geen buitenlandse gasten welkom bij de uitvaart.
Eerder deze week werd al bekend dat de Zweedse koning Carl Gustaf en koningin Silvia ook naar Londen afreizen. Het is niet duidelijk of er meer afgevaardigden van Europese vorstenhuizen komen.
Ook is nog onzeker of Elizabeth er zelf bij kan zijn. De vorstin is recentelijk hersteld van een coronabesmetting, maar heeft zich nog niet in het openbaar laten zien. Afgelopen maandag was ze niet aanwezig bij de dienst ter gelegenheid van Commonwealth Day. Wel ontving ze verschillende mensen op Windsor Castle.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
5 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
7 uur geleden