Koningspaar begint in Stockholm aan staatsbezoek Zweden
STOCKHOLM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima beginnen dinsdag aan hun driedaagse staatsbezoek aan Zweden. Het paar begint in de hoofdstad Stockholm en bezoekt de laatste dag, donderdag, Göteborg.
Het bezoek staat in het teken van de goede betrekkingen tussen beide landen en de samenwerking voor een groener en economisch sterker Europa. Dinsdagochtend wordt het paar op het vliegveld van Stockholm ontvangen door kroonprinses Victoria en haar man Daniel. Later ontmoet het paar ook koning Carl Gustaf en koningin Silvia op het koninklijk paleis.
Het bezoeken van Göteborg lijkt een logische keuze, want de stad heeft veel Nederlandse invloeden. In 1621 werd de stad gesticht en voor het opbouwen ervan werd de hulp van onder anderen Hollanders ingeschakeld. Lange tijd vormden Hollanders het stadsbestuur en werd de Nederlandse taal - naast Zweeds - officieel erkend.
Tijdens het staatsbezoek wordt het koningspaar begeleid door minister Hoekstra van Buitenlandse Zaken, minister Ollongren van Defensie, minister Dijkgraaf van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en staatssecretaris Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat. Op de planning staan onder meer een bezoek aan Volvo Trucks, Lindholmen Science Park en het Vasamuseum.
De laatste keer dat Nederland een staatsbezoek aan Zweden bracht, was in 1987 door toenmalig koningin Beatrix. In 2009 brachten koning Carl Gustaf en koningin Silvia een bezoek aan Nederland.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
3 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
3 uur geleden