
Koningsdag verloopt wisselend, met zon en hagel en onweer
HOUTEN (ANP) - Het weer op Koningsdag verloopt wisselend, met droge periodes waarin soms een zonnetje schijnt, maar ook met buien. Het wordt tussen de 14 en 18 graden. Vooral in het oosten van het land kunnen de buien later zaterdagmiddag fel zijn, met plaatselijk hagel en onweer. Dat verwacht Weeronline.
Op de meeste plaatsen is het in de ochtend bewolkt. Vanuit het zuiden trekt een licht regengebied over het land. Vooral in het westen valt enige tijd regen. In de vroege ochtend is het 5 tot 8 graden, maar eind van de ochtend loopt dat op naar 9 tot 14 graden. Eind van de ochtend is het op veel plaatsen droog.
Zaterdagmiddag is er een mengeling van zon en stapelwolken. In de middag stijgt de kans op wat buien, maar volgens Weeronline blijft het vaker droog dan dat het regent. Plaatselijk kan een bui wel pittig zijn, met hagel, onweer en windvlagen. Dat dan vooral in het oosten en noordoosten van het land.
De koninklijke familie viert Koningsdag dit jaar in Emmen, en dat is in het noordoosten van het land. Volgens het programma vertrekt het gezelschap rond 13.00 uur weer uit de Drentse plaats.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) wil maandag de snelweg A44 blokkeren. De weg is die dag afgesloten voor normaal verkeer, omdat hij volledig is gereserveerd voor delegatieleden die naar de NAVO-top gaan, die een dag later officieel begint. Met de voorgenomen blokkade wil XR de regeringen van NAVO-lidstaten oproepen er "alles aan te doen om de verergering van de klimaat- en ecologische crisis te stoppen".
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om Nederland weerbaarder te maken tegen klimaatverandering, is het verstandig bij grote bouwprojecten vooraf minstens honderd jaar vooruit te kijken naar de klimaataspecten. Zo'n 'klimaatadaptatietoets' is een van de aanbevelingen van de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR).
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van het Zuid-Hollandse provinciehuis in Den Haag blijft voorlopig dicht omdat er een brandlucht hangt. Vier van de vijf etages van het gebouw waar woensdag op het dak brand ontstond, zijn dicht. Elders in het provinciehuis is voor de ambtenaren genoeg plek om te werken, aldus een woordvoerster.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederland woningen blijft bouwen met bouwmaterialen als staal en beton, dreigt een nieuwe bouwcrisis. Daarvoor waarschuwt de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan het kabinet. "De vraag naar duurzaam ontworpen woningen zal op korte termijn moeten worden vergroot."
48 minuten geledenEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een jaar jeugddetentie geƫist, waarvan 164 dagen voorwaardelijk, tegen de 19-jarige Saifeddine el B. voor dood door schuld en vuurwapenbezit. Hij zou op 21 maart vorig jaar onder invloed van cannabis zijn vriend Santiago (19) uit Den Haag hebben doodgeschoten in de schuur achter een woning in de Van Barbansonstraat in Voorburg. El B. ontkent dat.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Akwasi heeft donderdag het beeld van Anton de Kom op het Anton de Komplein in Amsterdam aangekleed. De 37-jarige artiest vroeg zich af waarom de Surinaamse verzetsstrijder "schaars gekleed" is afgebeeld, "bijna als een slaaf".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veehouderij veroorzaakt uitgedrukt in euro's de grootste schade door milieuvervuiling van alle economische deelsectoren in Nederland. Daarna volgen het wegverkeer, de elektriciteitsproductie en de zeescheepvaart. Onderzoekers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) hebben dat berekend. In totaal veroorzaakt milieuverontreiniging volgens hun inventarisatie jaarlijks minstens 46 miljard euro schade.
1 uur geleden