Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningsdag Maastricht in teken van vrijheid en verbondenheid

Koningsdag Maastricht in teken van vrijheid en verbondenheid

MAASTRICHT (ANP) - Koningsdag in Maastricht staat dit jaar in het teken van vrijheid en verbondenheid. "Het is cruciaal om openlijk respect en saamhorigheid te tonen, zowel in Nederland als in de rest van de wereld. Ons hart is dan ook bij de Oekraïners", aldus de Maastrichtse burgemeester Annemarie Penn-te Strake dinsdag bij de presentatie van het programma voor Koningsdag op 27 april.

Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, hun dochters en andere leden van de koninklijke familie zouden eigenlijk in 2020 naar Maastricht komen, maar de coronapandemie gooide roet in het eten. Dit jaar wordt in Maastricht "een sterke delegatie van het koningshuis" verwacht, zei de Rijksvoorlichtingsdienst.

Maastricht wil er een "extra mooie, klassieke Koningsdag" van maken, zei Penn-te Strake. "We hebben nagedacht over gevolgen van de oorlog in Oekraïne, maar we hebben besloten dat dit een echt nationaal evenement is, dat we ons niet laten afnemen. We denken nog na over speciale aandacht voor de Oekraïense vluchtelingen in het programma, maar er zijn nu nog teveel onzekerheden."

Muziek

Een hoofdrol tijdens Koningsdag in Limburg is weggelegd voor muziek. André Rieu en Rowwen Hèze treden op, de zangvereniging Mastreechter Staar zingt het Wilhelmus en driehonderd leden van verschillende harmonieën halen de koninklijke bus 's morgens binnen op de Sint Servaasbrug, de oudste brug van Nederland. Kinderen uit alle 44 Maastrichtse wijken bieden bloemen aan.

Leden van de koninklijke familie metselen onderweg de laatste steentjes in een Poort van Europa, een kunstwerk dat markeert dat in 1992 het Verdrag van Maastricht werd ondertekend. Er wordt ook een speciale herdenkingsmunt geslagen. Bij het Onze Lieve Vrouweplein leert de koninklijke familie een mondje Mestreechs spreken onder leiding van musicalacteur Jon van Eerd. Even verderop kunnen ze meedoen aan wat de Maastrichtenaren het Vijfde Seizoen noemen: naast zomer, herfst, winter en lente het seizoen van de vastelaovend ofwel de carnaval, van 1 januari tot aswoensdag.

Het bezoek duurt naar verwachting twee uur en wordt afgesloten met een speciaal gecomponeerd lied van Rowwen Hèze op het Vrijthof. In de aanloop naar Koningsdag zullen steeds meer straten in het centrum van Maastricht worden afgesloten. Binnenstadbewoners kunnen enkele uren hun huis niet uit.

Meer uit Binnenland

Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

46 minuten geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

1 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

2 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

2 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

3 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

3 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden