Koningsdag in Maastricht duurder dan geraamd
MAASTRICHT (ANP) - Koningsdag gaat Maastricht meer kosten dan aanvankelijk geraamd. De recente begroting beslaat anderhalf miljoen euro, dat is een kleine twee ton meer dan in 2020 voorzien, melden Maastricht en de provincie Limburg woensdag. De meerkosten worden betaald door gemeente en provincie, die elk 96.000 euro bijbetalen.
Maastricht zou eigenlijk in 2020 Koningsdag organiseren, maar door corona ging dat niet door. Voor die feestelijke dag waren echter al kosten gemaakt, en die drukken ook op de nieuwe begroting. Ook moest de gemeente varianten ontwikkelen mocht het programma door Covid-19 alsnog wijzigingen ondergaan. Dat leverde extra kosten op. Daarnaast waren er prijsstijgingen ten opzichte van twee jaar terug, waardoor er een verschil van bijna twee ton is ontstaan, aldus de gemeente.
Behalve de koninklijke familie en tienduizenden bezoekers verwacht de gemeente 2,5 miljoen tv-kijkers via NPO1.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.
3 uur geleden