Koningsdag in Maastricht duurder dan geraamd
MAASTRICHT (ANP) - Koningsdag gaat Maastricht meer kosten dan aanvankelijk geraamd. De recente begroting beslaat anderhalf miljoen euro, dat is een kleine twee ton meer dan in 2020 voorzien, melden Maastricht en de provincie Limburg woensdag. De meerkosten worden betaald door gemeente en provincie, die elk 96.000 euro bijbetalen.
Maastricht zou eigenlijk in 2020 Koningsdag organiseren, maar door corona ging dat niet door. Voor die feestelijke dag waren echter al kosten gemaakt, en die drukken ook op de nieuwe begroting. Ook moest de gemeente varianten ontwikkelen mocht het programma door Covid-19 alsnog wijzigingen ondergaan. Dat leverde extra kosten op. Daarnaast waren er prijsstijgingen ten opzichte van twee jaar terug, waardoor er een verschil van bijna twee ton is ontstaan, aldus de gemeente.
Behalve de koninklijke familie en tienduizenden bezoekers verwacht de gemeente 2,5 miljoen tv-kijkers via NPO1.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.
11 uur geleden