Koningin Máxima opent Fintech Week in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam komen de hele week vertegenwoordigers van Europese fintech organisaties en financiële instellingen bij elkaar voor Fintech Week. Koningin Máxima, die zich namens de Verenigde Naties als ambassadeur inzet voor de fintech-sector, opent de week met een virtuele toespraak. Daarin zal ze het hebben over technische innovaties en hoe deze kunnen bijdragen aan goede toegang tot digitale financiële diensten.
Netwerkorganisatie Holland Fintech organiseert het evenement, dat op vrijdag 4 juni werd geopend en tot vrijdag 11 juni duurt, voor de vierde keer. Doel van deze editie is om een nog breder publiek met fintech-ontwikkelingen te laten kennismaken.
De week begint met de ervaring van consumenten met financiën. Daarnaast komen nog aan bod; de veranderingen voor mkb-ondernemers, de impact van fintech op de maatschappij, het houden van toezicht op de sector en nieuwe ontwikkelingen zoals spacs (special purpose acquisition company, een zogeheten lege beurshuls waarmee geld opgehaald kan worden voor een aankoop) en NFT (non-fungible tokens, niet-inwisselbare voorwerpen waarmee je bijvoorbeeld digitaal kunst kunt kopen). Ook het bestrijden van armoede met fintech-oplossingen wordt besproken en er wordt een rapport gepresenteerd over het betalen met cryptovaluta in de detailhandel.
Ook Prins Constantijn (van de Nederlandse start-uporganisatie Techleap), Hanzo van Beusekom (bestuurslid Autoriteit Financiële Markten) en Jan Ceyssens (hoofd van het departement voor financiële diensten van de Europese Commissie) staan op de sprekersrol.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
4 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
8 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
9 uur geleden