Koningin Máxima opent Fintech Week in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam komen de hele week vertegenwoordigers van Europese fintech organisaties en financiële instellingen bij elkaar voor Fintech Week. Koningin Máxima, die zich namens de Verenigde Naties als ambassadeur inzet voor de fintech-sector, opent de week met een virtuele toespraak. Daarin zal ze het hebben over technische innovaties en hoe deze kunnen bijdragen aan goede toegang tot digitale financiële diensten.
Netwerkorganisatie Holland Fintech organiseert het evenement, dat op vrijdag 4 juni werd geopend en tot vrijdag 11 juni duurt, voor de vierde keer. Doel van deze editie is om een nog breder publiek met fintech-ontwikkelingen te laten kennismaken.
De week begint met de ervaring van consumenten met financiën. Daarnaast komen nog aan bod; de veranderingen voor mkb-ondernemers, de impact van fintech op de maatschappij, het houden van toezicht op de sector en nieuwe ontwikkelingen zoals spacs (special purpose acquisition company, een zogeheten lege beurshuls waarmee geld opgehaald kan worden voor een aankoop) en NFT (non-fungible tokens, niet-inwisselbare voorwerpen waarmee je bijvoorbeeld digitaal kunst kunt kopen). Ook het bestrijden van armoede met fintech-oplossingen wordt besproken en er wordt een rapport gepresenteerd over het betalen met cryptovaluta in de detailhandel.
Ook Prins Constantijn (van de Nederlandse start-uporganisatie Techleap), Hanzo van Beusekom (bestuurslid Autoriteit Financiële Markten) en Jan Ceyssens (hoofd van het departement voor financiële diensten van de Europese Commissie) staan op de sprekersrol.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
34 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
14 uur geleden