Koningin Máxima opent Fintech Week in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam komen de hele week vertegenwoordigers van Europese fintech organisaties en financiële instellingen bij elkaar voor Fintech Week. Koningin Máxima, die zich namens de Verenigde Naties als ambassadeur inzet voor de fintech-sector, opent de week met een virtuele toespraak. Daarin zal ze het hebben over technische innovaties en hoe deze kunnen bijdragen aan goede toegang tot digitale financiële diensten.
Netwerkorganisatie Holland Fintech organiseert het evenement, dat op vrijdag 4 juni werd geopend en tot vrijdag 11 juni duurt, voor de vierde keer. Doel van deze editie is om een nog breder publiek met fintech-ontwikkelingen te laten kennismaken.
De week begint met de ervaring van consumenten met financiën. Daarnaast komen nog aan bod; de veranderingen voor mkb-ondernemers, de impact van fintech op de maatschappij, het houden van toezicht op de sector en nieuwe ontwikkelingen zoals spacs (special purpose acquisition company, een zogeheten lege beurshuls waarmee geld opgehaald kan worden voor een aankoop) en NFT (non-fungible tokens, niet-inwisselbare voorwerpen waarmee je bijvoorbeeld digitaal kunst kunt kopen). Ook het bestrijden van armoede met fintech-oplossingen wordt besproken en er wordt een rapport gepresenteerd over het betalen met cryptovaluta in de detailhandel.
Ook Prins Constantijn (van de Nederlandse start-uporganisatie Techleap), Hanzo van Beusekom (bestuurslid Autoriteit Financiële Markten) en Jan Ceyssens (hoofd van het departement voor financiële diensten van de Europese Commissie) staan op de sprekersrol.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
27 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
5 uur geleden