Koningin Máxima opent Fintech Week in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam komen de hele week vertegenwoordigers van Europese fintech organisaties en financiële instellingen bij elkaar voor Fintech Week. Koningin Máxima, die zich namens de Verenigde Naties als ambassadeur inzet voor de fintech-sector, opent de week met een virtuele toespraak. Daarin zal ze het hebben over technische innovaties en hoe deze kunnen bijdragen aan goede toegang tot digitale financiële diensten.
Netwerkorganisatie Holland Fintech organiseert het evenement, dat op vrijdag 4 juni werd geopend en tot vrijdag 11 juni duurt, voor de vierde keer. Doel van deze editie is om een nog breder publiek met fintech-ontwikkelingen te laten kennismaken.
De week begint met de ervaring van consumenten met financiën. Daarnaast komen nog aan bod; de veranderingen voor mkb-ondernemers, de impact van fintech op de maatschappij, het houden van toezicht op de sector en nieuwe ontwikkelingen zoals spacs (special purpose acquisition company, een zogeheten lege beurshuls waarmee geld opgehaald kan worden voor een aankoop) en NFT (non-fungible tokens, niet-inwisselbare voorwerpen waarmee je bijvoorbeeld digitaal kunst kunt kopen). Ook het bestrijden van armoede met fintech-oplossingen wordt besproken en er wordt een rapport gepresenteerd over het betalen met cryptovaluta in de detailhandel.
Ook Prins Constantijn (van de Nederlandse start-uporganisatie Techleap), Hanzo van Beusekom (bestuurslid Autoriteit Financiële Markten) en Jan Ceyssens (hoofd van het departement voor financiële diensten van de Europese Commissie) staan op de sprekersrol.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
6 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
9 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
10 uur geleden