Koningin Máxima ontmoet Senegalese president Macky Sall
DARAK (ANP) - Koningin Máxima heeft donderdagmiddag een ontmoeting gehad met de Senegalese president Macky Sall. Ze ontmoette hem op zijn kantoor, midden in de hoofdstad Dakar. Sall is sinds 2012 president van Senegal.
De ontmoeting met Sall, die volgde na een lunch, was de laatste officiële activiteit van de koningin in het West-Afrikaanse land. Na afloop gaf de koningin samen met de president een persconferentie in het Frans en werd er voor de internationale en nationale pers geposeerd voor een opgezette witte leeuwin.
Donderdagavond vliegt Máxima na een VN-bezoek van ruim vier dagen naar huis. De eerste twee dagen bracht zij door in Ivoorkust, de laatste twee in Senegal. De reis stond in het teken van financiële inclusiviteit, waar koningin Máxima zich namens de Verenigde Naties voor inzet. Financiële inclusiviteit betekent dat iedereen toegang heeft tot financiële diensten als een spaarrekening, internetbankieren of de mogelijkheid tot makkelijk geld opnemen. Ivoorkust en Senegal worden beschouwd als landen met de potentie om daarin in Afrika het voortouw te nemen.
Meer uit Binnenland
OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
48 minuten geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
21 uur geleden