Koningin Máxima ontmoet Senegalese president Macky Sall
DARAK (ANP) - Koningin Máxima heeft donderdagmiddag een ontmoeting gehad met de Senegalese president Macky Sall. Ze ontmoette hem op zijn kantoor, midden in de hoofdstad Dakar. Sall is sinds 2012 president van Senegal.
De ontmoeting met Sall, die volgde na een lunch, was de laatste officiële activiteit van de koningin in het West-Afrikaanse land. Na afloop gaf de koningin samen met de president een persconferentie in het Frans en werd er voor de internationale en nationale pers geposeerd voor een opgezette witte leeuwin.
Donderdagavond vliegt Máxima na een VN-bezoek van ruim vier dagen naar huis. De eerste twee dagen bracht zij door in Ivoorkust, de laatste twee in Senegal. De reis stond in het teken van financiële inclusiviteit, waar koningin Máxima zich namens de Verenigde Naties voor inzet. Financiële inclusiviteit betekent dat iedereen toegang heeft tot financiële diensten als een spaarrekening, internetbankieren of de mogelijkheid tot makkelijk geld opnemen. Ivoorkust en Senegal worden beschouwd als landen met de potentie om daarin in Afrika het voortouw te nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
33 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
6 uur geleden