Koningin Máxima ontmoet Senegalese president Macky Sall
DARAK (ANP) - Koningin Máxima heeft donderdagmiddag een ontmoeting gehad met de Senegalese president Macky Sall. Ze ontmoette hem op zijn kantoor, midden in de hoofdstad Dakar. Sall is sinds 2012 president van Senegal.
De ontmoeting met Sall, die volgde na een lunch, was de laatste officiële activiteit van de koningin in het West-Afrikaanse land. Na afloop gaf de koningin samen met de president een persconferentie in het Frans en werd er voor de internationale en nationale pers geposeerd voor een opgezette witte leeuwin.
Donderdagavond vliegt Máxima na een VN-bezoek van ruim vier dagen naar huis. De eerste twee dagen bracht zij door in Ivoorkust, de laatste twee in Senegal. De reis stond in het teken van financiële inclusiviteit, waar koningin Máxima zich namens de Verenigde Naties voor inzet. Financiële inclusiviteit betekent dat iedereen toegang heeft tot financiële diensten als een spaarrekening, internetbankieren of de mogelijkheid tot makkelijk geld opnemen. Ivoorkust en Senegal worden beschouwd als landen met de potentie om daarin in Afrika het voortouw te nemen.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
12 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
15 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
17 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
1 dag geleden