Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Máxima hoort verhalen over armoede aan in Nijkerk

Koningin Máxima hoort verhalen over armoede aan in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Koningin Máxima heeft woensdagmiddag de verhalen aangehoord van verschillende bewoners in Nijkerk die moeite hebben om rond te komen. Ook sprak de koningin met vrijwilligers, professionals en hulporganisaties in de gemeente over hun ervaringen met armoede.

De koningin ging in buurthuis Het Paashuis met mensen in gesprek over de moeite die het soms kan kosten om rond te komen, vooral gezien de hoge energiekosten en de inflatie nu. Máxima sprak met de eigenaar van een bakkerij, een vrouw die gepensioneerd is, een man die medisch afgekeurd en werkloos is en een huisvrouw die een zoon heeft van 14 jaar.

Ook sprak Máxima sprak met de voedselbank in de gemeente, stichting Streams, Stichting Nijkerks Diaconaal Beraad, HipHelpt en SchuldHulpMaatje Nijkerk over hun ervaringen met armoede. Tot slot hoorde Máxima de verhalen over dit thema aan van verschillende professionals van onder andere de gemeente Nijkerk en de welzijnsorganisatie Sigma.

De koningin erkent dat mensen het steeds lastiger hebben met het betalen van hun rekeningen door de stijgende kosten. Zo bracht zij afgelopen maand in Amsterdam-Noord een bezoek aan de Sociale Kruidenier in Amsterdam-Noord. Bij dit initiatief van de voedselbank kunnen mensen met een krappe beurs lang houdbare producten kopen tegen een kleine prijs.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

3 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

3 uur geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

3 uur geleden
Halsema vraagt aandacht voor vrouwen in oorlogstijd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."

6 uur geleden
Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

8 uur geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

9 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

10 uur geleden