Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Máxima hoort verhalen over armoede aan in Nijkerk

Koningin Máxima hoort verhalen over armoede aan in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Koningin Máxima heeft woensdagmiddag de verhalen aangehoord van verschillende bewoners in Nijkerk die moeite hebben om rond te komen. Ook sprak de koningin met vrijwilligers, professionals en hulporganisaties in de gemeente over hun ervaringen met armoede.

De koningin ging in buurthuis Het Paashuis met mensen in gesprek over de moeite die het soms kan kosten om rond te komen, vooral gezien de hoge energiekosten en de inflatie nu. Máxima sprak met de eigenaar van een bakkerij, een vrouw die gepensioneerd is, een man die medisch afgekeurd en werkloos is en een huisvrouw die een zoon heeft van 14 jaar.

Ook sprak Máxima sprak met de voedselbank in de gemeente, stichting Streams, Stichting Nijkerks Diaconaal Beraad, HipHelpt en SchuldHulpMaatje Nijkerk over hun ervaringen met armoede. Tot slot hoorde Máxima de verhalen over dit thema aan van verschillende professionals van onder andere de gemeente Nijkerk en de welzijnsorganisatie Sigma.

De koningin erkent dat mensen het steeds lastiger hebben met het betalen van hun rekeningen door de stijgende kosten. Zo bracht zij afgelopen maand in Amsterdam-Noord een bezoek aan de Sociale Kruidenier in Amsterdam-Noord. Bij dit initiatief van de voedselbank kunnen mensen met een krappe beurs lang houdbare producten kopen tegen een kleine prijs.

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

6 uur geleden
CIDI: niet uitgenodigd voor overleg Jetten met Joodse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.

8 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

8 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

10 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

11 uur geleden
Jetten verwacht niet dat progressieve kiezer wegloopt bij D66

LEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.

12 uur geleden
Jetten spreekt maandag met Joodse gemeenschap na explosies

LEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.

13 uur geleden