Koningin Máxima bezoekt House of Hope in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft donderdagmiddag in Rotterdam voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus weer een werkbezoek gebracht in het kader van het Oranje Fonds. Máxima bezocht de vrijwilligersorganisatie House of Hope. Die helpt kwetsbare bewoners van Rotterdam-Zuid bij maatschappelijke, financiële en praktische problemen. House of Hope neemt deel aan het programma 'Meedoen, samen uit de armoede’ van het Oranje Fonds.
De koningin sprak tijdens haar onaangekondigde bezoek allereerst met de oprichters en bestuursleden van House of Hope. Uiteraard kwam in het gesprek de coronacrisis aan de orde, waardoor bijvoorbeeld de inloop bij House of Hope moest worden gestopt. De koningin kreeg te horen op welke wijze de afgelopen maanden toch hulp kon worden geboden, bijvoorbeeld via hulplijnen.
Máxima sprak daarna met medewerkers en over de activiteiten die zij organiseren, over het verbinden dat centraal staat bij de werkzaamheden van de organisatie. Tot slot had de koningin nog een ontmoeting met een aantal deelnemers aan het programma. Zij vertelden hoe hun persoonlijke situatie is verbeterd dankzij steun van House of Hope.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
19 uur geleden