Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Máxima begint werkbezoek Pakistan

Koningin Máxima begint werkbezoek Pakistan

ISLAMABAD (ANP) - Koningin Máxima is maandag begonnen aan haar driedaagse werkbezoek aan Pakistan. De regering heeft haar om advies gevraagd over het verbeteren van toegang tot financiële diensten voor de bevolking. Slechts 21 procent van de volwassenen heeft die toegang; bij vrouwen ligt dat cijfer op 7. Dat is een van de laagste scores in de wereld.

De koningin bezoekt Pakistan in haar functie als speciaal pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Dat moest voorafgaand aan haar komst extra worden benadrukt. Pakistaanse media hadden eerder uitgepakt over het 'koninklijk bezoek' uit Nederland. De komst van Máxima zou de onderlinge betrekkingen en het toerisme verbeteren, en de koningin zou zelfs in de bres springen voor Kashmir. Dat beeld is inmiddels bijgesteld. In nieuwsuitzendingen op televisie werd zondag en maandag de ware reden van het bezoek uitgelegd.

Máxima kreeg zondag wel een scherpe aanval te verduren van PVV-leider Geert Wilders. Die sprak van een "ongepast bezoek". Hij vond het "een beetje heel erg dom" dat de koningin "terreurstaat Pakistan bezoekt", kort nadat een tegen hem uitgesproken fatwa is herhaald.

De koningin werkt op haar eerste dag in Islamabad een hele reeks vergaderingen af, waarbij ze zich op de hoogte wil stellen van de situatie in Pakistan wat betreft de toegang tot bijvoorbeeld bankrekeningen, verzekeringen en leningen. Dinsdag spreekt ze met de gouverneur van de centrale bank, met premier Imran Khan en president Arif Alvi.

Meer uit Binnenland

NPO verzoekt minister licentie Ongehoord Nederland in te trekken

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.

39 minuten geleden
Nederlandse grimeur Arjen Tuiten wint Emmy voor The Pitt

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.

5 uur geleden
Snapchat opnieuw aangeklaagd door Nederlandse claimstichting

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.

5 uur geleden
Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

15 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

18 uur geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

18 uur geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

21 uur geleden