Koningin Máxima arriveert in Ivoorkust voor start VN-reis
ABIDJAN (ANP) - Koningin Máxima is zondagavond aangekomen in Ivoorkust. Het Air France-toestel waar de koningin mee reisde, landde om 21.00 uur lokale tijd op de luchthaven van Abidjan. Daar werd zij verwelkomd door de premier van Ivoorkust, Patrick Achi. Die zei dat hij blij was dat de koningin was aangekomen, waarop de twee in het Frans met elkaar in gesprek gingen.
De koningin hoeft maandagochtend pas echt aan de bak. Ze bezoekt Ivoorkust, en daarna Senegal, in haar functie van speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN) voor inclusieve financiering voor ontwikkeling. Het is voor het eerst sinds de coronacrisis dat Máxima weer een 'veldbezoek' doet. De bezoeken staan in het teken van financiële gezondheid en het verder ontwikkelen van betaalbare en veilige financiële diensten in het land. Dit geldt met name voor achtergestelde groepen zoals vrouwen en kleine (landbouw)bedrijven.
Tot en met dinsdagavond is Máxima in Ivoorkust om gesprekken te voeren met onder meer presidentsvrouw Dominique Ouattara, vicepresident Tiémoko Meyliet Koné, premier Patrick Achi en andere leden van de regering. Van woensdag tot en met donderdag is de koningin in Senegal, waar ze spreekt met onder andere president Macky Sall, de minister van Financiën en Budget en de minister van Economie, Planning en Samenwerking.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
19 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
20 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
20 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
20 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
22 uur geleden