Koningin Máxima arriveert in Ivoorkust voor start VN-reis
ABIDJAN (ANP) - Koningin Máxima is zondagavond aangekomen in Ivoorkust. Het Air France-toestel waar de koningin mee reisde, landde om 21.00 uur lokale tijd op de luchthaven van Abidjan. Daar werd zij verwelkomd door de premier van Ivoorkust, Patrick Achi. Die zei dat hij blij was dat de koningin was aangekomen, waarop de twee in het Frans met elkaar in gesprek gingen.
De koningin hoeft maandagochtend pas echt aan de bak. Ze bezoekt Ivoorkust, en daarna Senegal, in haar functie van speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN) voor inclusieve financiering voor ontwikkeling. Het is voor het eerst sinds de coronacrisis dat Máxima weer een 'veldbezoek' doet. De bezoeken staan in het teken van financiële gezondheid en het verder ontwikkelen van betaalbare en veilige financiële diensten in het land. Dit geldt met name voor achtergestelde groepen zoals vrouwen en kleine (landbouw)bedrijven.
Tot en met dinsdagavond is Máxima in Ivoorkust om gesprekken te voeren met onder meer presidentsvrouw Dominique Ouattara, vicepresident Tiémoko Meyliet Koné, premier Patrick Achi en andere leden van de regering. Van woensdag tot en met donderdag is de koningin in Senegal, waar ze spreekt met onder andere president Macky Sall, de minister van Financiën en Budget en de minister van Economie, Planning en Samenwerking.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
15 uur geleden