Koningin Elizabeth wordt opgebaard in Westminster Hall
LONDEN (ANP) - Het lichaam van de Britse koningin Elizabeth wordt woensdag voor het eerst binnen Londen verplaatst. Haar kist gaat van Buckingham Palace naar Westminster Hall, waar publiek tot de staatsbegrafenis van maandag dag en nacht afscheid kan nemen.
De kist gaat om 14.22 uur lokale tijd met een processie naar Westminster Hall, een historisch pand dat onderdeel is van het gebouwencomplex waar ook het parlement zetelt. Op plekken langs de route staan vakken voor toeschouwers en in Hyde Park grote schermen waarop de tocht naar Westminster Hall wordt getoond.
De kist van de koningin wordt in Westminster Hall op een verhoogd platform geplaatst. Op de kist ligt de koninklijke standaard met de rijksappel en scepter bovenop. De regalia worden doorgaans gebruikt bij de kroning van een nieuwe vorst. Westminster Hall is vanaf 17.00 uur open voor belangstellenden en dat blijft zo tot maandag 06.30 uur, de dag van de staatsbegrafenis.
De Britse regering waarschuwt voor urenlange wachttijden, mogelijk tot in de nacht, en laat ook weten dat de beveiliging vergelijkbaar is met die op luchthavens. Zo mogen bijvoorbeeld alleen kleine tassen mee naar binnen. De koningin werd eerder 24 uur opgebaard in de kathedraal St. Gilis in de Schotse hoofdstad Edinburgh. Ook toen was het erg druk en moesten mensen urenlang in de rij staan.
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
9 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
11 uur geleden