Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Elizabeth steunt Harry en Meghan

Koningin Elizabeth steunt Harry en Meghan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse koningin Elizabeth steunt Prins Harry en Meghan Markle in hun wens een stap terug te doen. Dat staat in haar verklaring die na het familieberaad naar buiten is gebracht.

"Mijn familie en ik steunen de wens van Harry en Meghan volledig om een nieuw leven te creëren als jonge familie", aldus de koningin. "Hoewel we liever hadden gezien dat ze volledig lid waren gebleven van het koningshuis, respecteren we hun wens om een meer onafhankelijk leven te leiden. Ze blijven gewaardeerde leden van onze familie."

Elizabeth meldt ook dat er een overgangsperiode komt waarin Harry en Meghan afwisselend in Canada en het Verenigd Koninkrijk gaan wonen. "Harry en Meghan hebben duidelijk gemaakt dat ze niet meer afhankelijk willen zijn van openbare middelen. Dit zijn complexe zaken die we moeten uitwerken. De definitieve beslissingen worden in de komende dagen genomen."

Het overleg maandag op Sandringham werd bijgewoond door de koningin, haar zoon kroonprins Charles en de prinsen William en Harry. Op 8 januari maakten Harry en Meghan bekend een stap terug te willen doen als leden van het koningshuis. Harry is momenteel zesde in de lijn van troonopvolging.

Meer uit Buitenland

Zelensky waarschuwt voor glijdende schaal na 'dieseldeal'

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwt voor een "glijdende schaal" na de 'dieseldeal'. In die deal hebben Amerika en Rusland afgesproken dat Rusland miljoenen vaten diesel op de markt gaat brengen. Die deal is voor Oekraïne onacceptabel, "omdat daarna deals volgen voor de levering van gas en daarna sancties worden opgeheven voor het banksysteem, bepaalde individuen en de chemische industrie", zei Zelensky op een persconferentie in Brussel.

43 minuten geleden
Paus leidt zondag gebed, eerste publieke optreden sinds operatie

ROME (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV leidt komende zondag gewoon het traditionele angelusgebed, meldt het Vaticaan. Het wordt zijn eerste openbare optreden sinds hij dinsdag werd geopereerd om een tumor in zijn long te verwijderen.

59 minuten geleden
Zelensky na ontmoeting met Magyar: komen dichter tot elkaar

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Hongaarse premier Péter Magyar hebben een goed gesprek gehad, zei Zelensky vrijdag. "We komen dichter tot elkaar, wat erg belangrijk is", aldus de Oekraïner.

1 uur geleden
Kallas: Starlink is van essentieel belang voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het Amerikaanse satellietnetwerk Starlink is "van essentieel belang voor Oekraïne", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag. Door beperkingen daarin eerder deze week kon Oekraïne zijn luchtruim en frontlinies moeilijker verdedigen. "Europa kan deze capaciteit op korte termijn helaas niet zelf leveren", aldus Kallas.

2 uur geleden
Duizenden studenten demonstreren in Italië tegen regering Meloni

ROME (ANP) - Duizenden Italiaanse studenten demonstreren vrijdag tegen de regering van premier Giorgia Meloni. Ze keren zich onder meer tegen hervormingen in het onderwijs en defensie-uitgaven. In heel Italië gaat het volgens het studentencollectief Osa, een van de organisatoren, om 400.000 demonstranten. Officiële instanties hebben nog geen aantallen gedeeld.

2 uur geleden
Ethiopische regering kondigt interim-bestuur aan in Tigray

ADDIS ABEBA (ANP) - De Ethiopische regering heeft aangekondigd dat er een interim-bestuur komt in de noordelijke regio Tigray, waar de afgelopen weken weer gevechten zijn opgelaaid met het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF). Volgens het Ethiopische staatspersbureau ENA moet het tijdelijke bestuur de rust en veiligheid doen terugkeren. Ook moeten er nieuwe verkiezingen komen.

3 uur geleden
Bulgarije vraagt NAVO om meer dronebestrijders en vliegtuigen

SOFIA (ANP/RTR) - Bulgarije heeft de NAVO officieel gevraagd om meer gevechtsvliegtuigen en dronebestrijdingswapens naar het land te sturen. Op de Zwarte Zee voor de Bulgaarse kust zijn de laatste dagen meermaals koopvaardijschepen geraakt door drones. Een van de vaartuigen is gezonken.

3 uur geleden