Koningin Elizabeth steunt Harry en Meghan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse koningin Elizabeth steunt Prins Harry en Meghan Markle in hun wens een stap terug te doen. Dat staat in haar verklaring die na het familieberaad naar buiten is gebracht.
"Mijn familie en ik steunen de wens van Harry en Meghan volledig om een nieuw leven te creëren als jonge familie", aldus de koningin. "Hoewel we liever hadden gezien dat ze volledig lid waren gebleven van het koningshuis, respecteren we hun wens om een meer onafhankelijk leven te leiden. Ze blijven gewaardeerde leden van onze familie."
Elizabeth meldt ook dat er een overgangsperiode komt waarin Harry en Meghan afwisselend in Canada en het Verenigd Koninkrijk gaan wonen. "Harry en Meghan hebben duidelijk gemaakt dat ze niet meer afhankelijk willen zijn van openbare middelen. Dit zijn complexe zaken die we moeten uitwerken. De definitieve beslissingen worden in de komende dagen genomen."
Het overleg maandag op Sandringham werd bijgewoond door de koningin, haar zoon kroonprins Charles en de prinsen William en Harry. Op 8 januari maakten Harry en Meghan bekend een stap terug te willen doen als leden van het koningshuis. Harry is momenteel zesde in de lijn van troonopvolging.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
37 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden