Koningin Elizabeth slaat kerkdienst op Witte Donderdag over
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth gaat donderdag niet naar de kerkdienst ter gelegenheid van Witte Donderdag. De Britse vorstin laat zich vertegenwoordigen door prins Charles, heeft Buckingham Palace bekendgemaakt.
Het is de eerste keer dat de 95-jarige Elizabeth dan verstek laat gaan sinds ze koningin is. Het paleis meldt niet waarom de Queen niet komt, maar volgens Sky News vindt ze het spijtig dat ze er niet bij kan zijn.
Elizabeth kampt de laatste tijd met gezondheidsklachten. Zo liep ze corona op en is ze al een tijdje slecht ter been. De herdenkingsdienst voor haar man prins Philip vorige week was pas de eerste keer dat ze in het openbaar trad dit jaar.
De Witte Donderdag-kerkdienst in St. George's Chapel op Windsor Castle ging de afgelopen twee jaar niet door vanwege de coronacrisis. Charles wordt donderdag vergezeld door zijn vrouw Camilla.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden