Koningin Elizabeth ontvangt weer officieel bezoek op Windsor
WINDSOR (ANP) - De Britse koningin Elizabeth II heeft woensdag weer officieel bezoek ontvangen op Windsor Castle. De 95-jarige vorstin had een gesprek met Andrew Baily, de gouverneur van de Bank of England.
Het was het tweede officiële bezoek in een week dat de koningin ontving. De eerste bezoeker na een rustperiode waarin ze geen gasten ontving, was generaal Nick Carter. Hij neemt binnenkort afscheid als chef van de Britse defensiestaf.
Het staatshoofd ridderde ook haar persoonlijke arts, melden Britse media. Sir Huw Thomas maakt vijftien jaar deel uit van de medische staf van de Windsors, waarvan zeven jaar als hoofd. Hij is vermoedelijk ook de arts die recent de 95-jarige vorstin het advies gaf het even wat rustiger aan te doen. Thomas werd geridderd tijdens een intieme ceremonie in Windsor Castle in gezelschap van zijn echtgenote. De arts ontving de eretekenen als Ridder van de Koninklijke Victoriaanse Orde.
Ziekenhuis
De koningin lijkt het op de foto's die woensdag op sociale media werden gedeeld goed te maken. Ze belandde vorige maand plotseling in het ziekenhuis voor onderzoek. Kort daarvoor was een bezoek van de koningin aan Noord-Ierland afgezegd. Het was de eerste ziekenhuisovernachting voor Elizabeth in jaren.
Artsen adviseerden de koningin om het enkele weken rustig aan te doen waardoor ze onder meer de klimaattop in Glasgow miste. Ze ging daarna weer rustig aan het werk met enkele digitale audiënties.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
8 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
6 uur geleden