
Koningin Elizabeth herdacht in Amsterdamse kerk
AMSTERDAM (ANP) - De Britse koningin Elizabeth is zaterdag herdacht met een speciale kerkdienst in de Basiliek van de Heilige Nicolaas in Amsterdam. Onder anderen de Britse ambassadeur Joanna Roper blikte terug op de regeerperiode van de vorstin en noemde Elizabeth "naast onze koningin, ook onze favoriete oma".
De Britse ambassadeur sprak over de hechte band tussen de koninklijke families, waarbij ze verwees naar het verblijf van koningin Wilhelmina in het Verenigd Koninkrijk tijdens de Tweede Wereldoorlog. Elizabeth, die op 8 september op 96-jarige leeftijd overleed, was volgens haar "onze grootste diplomaat".
In de kerk zaten zo'n vierhonderd mensen. Volgens pastoor Eric Fennis was Roper geëmotioneerd en blij dat er zoveel aandacht in Nederland is voor het overlijden van de koningin. De dienst werd rechtstreeks op tv op NPO 2 uitgezonden. In de kerk lag de afgelopen dagen een condoleanceregister. Een kleine zevenhonderd mensen hebben hier een boodschap in achtergelaten. Het condoleanceregister is overhandigd aan de ambassadeur.
De dienst werd geleid door de bisschop van Haarlem-Amsterdam en een predikant van de Protestantse Kerk. De Britse dirigent Giles Brightwell verzorgde de muziek. Onder anderen Kamervoorzitter Vera Bergkamp was aanwezig.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse film iHostage is sinds de lancering op 18 april van dit jaar 58 miljoen keer bekeken. Dat maakt Netflix donderdag bekend naar aanleiding van het halfjaarlijkse Engagement Report. In deze meting worden de kijkcijfers van Netflix van het afgelopen halfjaar uiteengezet.
2 uur geledenGOUDA (ANP) - Buurtbewoners zijn donderdagavond samengekomen in ontmoetingscentrum De Walvis in Gouda om stil te staan bij de schietpartij die het leven kostte aan een 39-jarige vrouw afgelopen dinsdag. "Mensen vonden het fijn om even bij elkaar te komen en met elkaar te delen wat de gebeurtenis met ze deed", laat een woordvoerster van de gemeente weten.
3 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - De leerkracht die woensdagavond werd neergestoken in Alblasserdam is stabiel en buiten levensgevaar, meldt Namens de Familie. De 53-jarige man raakte zwaargewond toen hij wilde ingrijpen bij een ruzie tussen drie mannen tijdens de eindmusical van de school.
5 uur geledenSOUTHEND (ANP) - De lichamen van de slachtoffers van de vliegtuigcrash bij vliegveld London Southend zijn geborgen, meldt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij Zeusch Aviation donderdag. Het vliegtuigje is weggehaald van de luchthaven en wordt overgebracht naar Farnborough Airport waar de Air Accidents Investigation Branch (AAIB) verder onderzoek gaat doen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1155 wandelaars uitgevallen, meldt de organisatie donderdag. Dat betekent dat er vrijdag 43.188 mensen van start gaan en proberen het Vierdaagsekruisje te bemachtigen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jalal O. (36) ontkent alle betrokkenheid bij de productie van drugs in de geëxplodeerde garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. "Hij kan daarmee ook niet verantwoordelijk worden gehouden voor de explosie", zegt zijn advocaat Cem Kekik.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen uit Den Haag (27 en 49) zijn aangehouden voor fraude met omzetbelasting, meldt de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) donderdag. Beiden hebben een eenmanszaak. De twee zijn na hun aanhouding dinsdag voor verhoor naar politiebureaus gebracht in Rotterdam en Spijkenisse. Inmiddels zitten zij niet meer vast.
8 uur geleden