Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Elizabeth herdacht in Amsterdamse kerk

Koningin Elizabeth herdacht in Amsterdamse kerk

AMSTERDAM (ANP) - De Britse koningin Elizabeth is zaterdag herdacht met een speciale kerkdienst in de Basiliek van de Heilige Nicolaas in Amsterdam. Onder anderen de Britse ambassadeur Joanna Roper blikte terug op de regeerperiode van de vorstin en noemde Elizabeth "naast onze koningin, ook onze favoriete oma".

De Britse ambassadeur sprak over de hechte band tussen de koninklijke families, waarbij ze verwees naar het verblijf van koningin Wilhelmina in het Verenigd Koninkrijk tijdens de Tweede Wereldoorlog. Elizabeth, die op 8 september op 96-jarige leeftijd overleed, was volgens haar "onze grootste diplomaat".

In de kerk zaten zo'n vierhonderd mensen. Volgens pastoor Eric Fennis was Roper geëmotioneerd en blij dat er zoveel aandacht in Nederland is voor het overlijden van de koningin. De dienst werd rechtstreeks op tv op NPO 2 uitgezonden. In de kerk lag de afgelopen dagen een condoleanceregister. Een kleine zevenhonderd mensen hebben hier een boodschap in achtergelaten. Het condoleanceregister is overhandigd aan de ambassadeur.

De dienst werd geleid door de bisschop van Haarlem-Amsterdam en een predikant van de Protestantse Kerk. De Britse dirigent Giles Brightwell verzorgde de muziek. Onder anderen Kamervoorzitter Vera Bergkamp was aanwezig.

Meer uit Binnenland

Bezoek koningspaar VS: nieuw samenwerkingsprogramma voor water

MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.

2 uur geleden
Onderzoeksraad wil snel andere werkwijze voor reiniging reactoren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.

2 uur geleden
Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

7 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

7 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

9 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

11 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

11 uur geleden