Koningin Elizabeth heeft corona, milde symptomen
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth is positief getest op het coronavirus. Ze heeft milde symptomen, meldt Buckingham Palace.
Het staatshoofd is van plan "lichte werkzaamheden te blijven verrichten. Ze blijft onder medisch toezicht en zal alle richtlijnen volgen", aldus het paleis. Dat maakte eerder bekend dat de koningin volledig is gevaccineerd tegen Covid-19.
De 95-jarige vorstin ontving juist afgelopen week weer bezoek op kasteel Windsor. Dat was de eerste keer nadat zij in aanraking was gekomen met haar zoon prins Charles, die op 10 februari positief was getest op het coronavirus.
Tal van politici wensten de koningin een spoedig herstel. Onder hen premier Boris Johnson, die op Twitter zei zeker te zijn namens iedereen te spreken met zijn gezondheidswensen aan de koningin.
Elizabeth volgde in 1952 op 25-jarige leeftijd haar vader George VI op. Ze is daarmee de langst regerende monarch uit de Britse geschiedenis.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
1 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.
4 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
7 uur geleden