Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Elizabeth belt met premier Ardern over einde lockdown

Koningin Elizabeth belt met premier Ardern over einde lockdown

WELLINGTON (ANP/RTR) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft woensdag gezegd dat ze met koningin Elizabeth heeft gesproken over het einde van de lockdown in Nieuw-Zeeland. De strenge maatregelen die in de voormalige Britse kolonie golden, werden dinsdag versoepeld.

Ardern laat weten dat ze onlangs een boodschap ontving van de koningin, die graag even in contact wilde komen om te horen hoe het met de Nieuw-Zeelanders ging tijdens de pandemie. "Ik kreeg sterk en oprecht het gevoel dat hare Majesteit erg geïnteresseerd was in hoe het met ons gaat, en opgetogen was omdat het goed met ons gaat", zei Ardern in een persconferentie.

In Nieuw-Zeeland golden tot dinsdag langer dan een maand strenge lockdownregels. Kantoren, scholen, winkelcentra, en andere openbare gelegenheden zaten op slot. Op woensdag werd bij twee mensen het nieuwe coronavirus vastgesteld. In totaal is nu bij 1126 mensen in Nieuw-Zeeland een besmetting geconstateerd. Van hen overleden er 19. Daarmee is Nieuw-Zeeland, dat drastische maatregelen nam door het land en de grenzen op slot te gooien, een van de lichtst getroffen landen.

Hoewel Nieuw-Zeeland sinds 1947 onafhankelijk is van het Verenigd Koninkrijk, is koningin Elizabeth II (94) er nog altijd het officiële staatshoofd. Zij heeft Nieuw-Zeeland meerdere malen bezocht. Ardern vond het "een genoegen" om de koningin, te spreken. "Haar affectie voor Nieuw-Zeeland, haar interesse in wat er gebeurt en haar herinneringen van plaatsen en de gebeurtenissen die bijzonder zijn voor ons, blijven mij verbazen", schreef Ardern op Instagram.

Meer uit Buitenland

Nieuw-Zeeland: geen gesprekken met EU over vorm van lidmaatschap

WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.

1 uur geleden
Zestig jaar cel in de VS voor Syrische oud-gevangenisdirecteur

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.

1 uur geleden
Iran meldt aanval op olietanker in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Mogelijk eerste ontmoeting tussen presidenten Trump en Rodríguez

WASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.

2 uur geleden
VS laten delegatie Iran toe bij Algemene Vergadering VN

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.

7 uur geleden
Merz naar campagnebijeenkomst voor verkiezingen Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.

8 uur geleden
Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

9 uur geleden