Koningin Elizabeth belt met premier Ardern over einde lockdown
WELLINGTON (ANP/RTR) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft woensdag gezegd dat ze met koningin Elizabeth heeft gesproken over het einde van de lockdown in Nieuw-Zeeland. De strenge maatregelen die in de voormalige Britse kolonie golden, werden dinsdag versoepeld.
Ardern laat weten dat ze onlangs een boodschap ontving van de koningin, die graag even in contact wilde komen om te horen hoe het met de Nieuw-Zeelanders ging tijdens de pandemie. "Ik kreeg sterk en oprecht het gevoel dat hare Majesteit erg geïnteresseerd was in hoe het met ons gaat, en opgetogen was omdat het goed met ons gaat", zei Ardern in een persconferentie.
In Nieuw-Zeeland golden tot dinsdag langer dan een maand strenge lockdownregels. Kantoren, scholen, winkelcentra, en andere openbare gelegenheden zaten op slot. Op woensdag werd bij twee mensen het nieuwe coronavirus vastgesteld. In totaal is nu bij 1126 mensen in Nieuw-Zeeland een besmetting geconstateerd. Van hen overleden er 19. Daarmee is Nieuw-Zeeland, dat drastische maatregelen nam door het land en de grenzen op slot te gooien, een van de lichtst getroffen landen.
Hoewel Nieuw-Zeeland sinds 1947 onafhankelijk is van het Verenigd Koninkrijk, is koningin Elizabeth II (94) er nog altijd het officiële staatshoofd. Zij heeft Nieuw-Zeeland meerdere malen bezocht. Ardern vond het "een genoegen" om de koningin, te spreken. "Haar affectie voor Nieuw-Zeeland, haar interesse in wat er gebeurt en haar herinneringen van plaatsen en de gebeurtenissen die bijzonder zijn voor ons, blijven mij verbazen", schreef Ardern op Instagram.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
59 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
3 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
4 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
6 uur geleden