Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Elizabeth belt met premier Ardern over einde lockdown

Koningin Elizabeth belt met premier Ardern over einde lockdown

WELLINGTON (ANP/RTR) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft woensdag gezegd dat ze met koningin Elizabeth heeft gesproken over het einde van de lockdown in Nieuw-Zeeland. De strenge maatregelen die in de voormalige Britse kolonie golden, werden dinsdag versoepeld.

Ardern laat weten dat ze onlangs een boodschap ontving van de koningin, die graag even in contact wilde komen om te horen hoe het met de Nieuw-Zeelanders ging tijdens de pandemie. "Ik kreeg sterk en oprecht het gevoel dat hare Majesteit erg geïnteresseerd was in hoe het met ons gaat, en opgetogen was omdat het goed met ons gaat", zei Ardern in een persconferentie.

In Nieuw-Zeeland golden tot dinsdag langer dan een maand strenge lockdownregels. Kantoren, scholen, winkelcentra, en andere openbare gelegenheden zaten op slot. Op woensdag werd bij twee mensen het nieuwe coronavirus vastgesteld. In totaal is nu bij 1126 mensen in Nieuw-Zeeland een besmetting geconstateerd. Van hen overleden er 19. Daarmee is Nieuw-Zeeland, dat drastische maatregelen nam door het land en de grenzen op slot te gooien, een van de lichtst getroffen landen.

Hoewel Nieuw-Zeeland sinds 1947 onafhankelijk is van het Verenigd Koninkrijk, is koningin Elizabeth II (94) er nog altijd het officiële staatshoofd. Zij heeft Nieuw-Zeeland meerdere malen bezocht. Ardern vond het "een genoegen" om de koningin, te spreken. "Haar affectie voor Nieuw-Zeeland, haar interesse in wat er gebeurt en haar herinneringen van plaatsen en de gebeurtenissen die bijzonder zijn voor ons, blijven mij verbazen", schreef Ardern op Instagram.

Meer uit Buitenland

Starmer spreekt in afscheidsspeech steun uit voor opvolger

LONDEN (ANP) - Keir Starmer heeft afscheid genomen als Britse premier. Hij sprak tijdens een laatste speech voor zijn ambtswoning in Downing Street steun uit voor zijn opvolger Andy Burnham. "Ik wens hem veel succes. Hij heeft mijn volledige steun", zei Starmer.

41 minuten geleden
Bahrein en Koeweit melden nieuwe aanvallen

MANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.

1 uur geleden
Iran: ondanks aanvallen nog wel diplomatiek contact

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Dodental aanval op vrachtschip bij Odesa opgelopen

ODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.

3 uur geleden
Duizenden in India op de been voor 'kakkerlakkenprotest'

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.

3 uur geleden
Kind overleden tijdens WK-festiviteiten in Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.

4 uur geleden
Trump: nieuwe Air Force One krijgt upgrades

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.

5 uur geleden