Koningin Elizabeth belt met premier Ardern over einde lockdown
WELLINGTON (ANP/RTR) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft woensdag gezegd dat ze met koningin Elizabeth heeft gesproken over het einde van de lockdown in Nieuw-Zeeland. De strenge maatregelen die in de voormalige Britse kolonie golden, werden dinsdag versoepeld.
Ardern laat weten dat ze onlangs een boodschap ontving van de koningin, die graag even in contact wilde komen om te horen hoe het met de Nieuw-Zeelanders ging tijdens de pandemie. "Ik kreeg sterk en oprecht het gevoel dat hare Majesteit erg geïnteresseerd was in hoe het met ons gaat, en opgetogen was omdat het goed met ons gaat", zei Ardern in een persconferentie.
In Nieuw-Zeeland golden tot dinsdag langer dan een maand strenge lockdownregels. Kantoren, scholen, winkelcentra, en andere openbare gelegenheden zaten op slot. Op woensdag werd bij twee mensen het nieuwe coronavirus vastgesteld. In totaal is nu bij 1126 mensen in Nieuw-Zeeland een besmetting geconstateerd. Van hen overleden er 19. Daarmee is Nieuw-Zeeland, dat drastische maatregelen nam door het land en de grenzen op slot te gooien, een van de lichtst getroffen landen.
Hoewel Nieuw-Zeeland sinds 1947 onafhankelijk is van het Verenigd Koninkrijk, is koningin Elizabeth II (94) er nog altijd het officiële staatshoofd. Zij heeft Nieuw-Zeeland meerdere malen bezocht. Ardern vond het "een genoegen" om de koningin, te spreken. "Haar affectie voor Nieuw-Zeeland, haar interesse in wat er gebeurt en haar herinneringen van plaatsen en de gebeurtenissen die bijzonder zijn voor ons, blijven mij verbazen", schreef Ardern op Instagram.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.
54 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - De Colombiaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen na de zware aardbeving die het westen van het land heeft getroffen. Door de beving, met een kracht van 7.4, zijn veel gebouwen ingestort en zijn zeker tientallen mensen om het leven gekomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische liberale partij Jabloko mag volgende maand niet meedoen aan de parlementsverkiezingen. De enige officieel geregistreerde partij die openlijk tegen de oorlog in Oekraïne is, is door het hooggerechtshof uitgesloten van deelname.
1 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Leider van Ceuta Juan Vivas zegt een detentiecentrum te willen waar "buitenlanders" die er nog altijd verblijven kunnen worden vastgehouden. Dit nadat anderhalve week geleden tienduizenden mensen de Spaanse exclave bij Marokko wisten te bereiken. Duizenden van hen zouden daar nog zijn en tientallen migranten kwamen bij de oversteek om het leven.
1 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental van de aardbeving die Colombia maandag trof, is verder opgelopen naar 77, melden de lokale autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van ruim een twintigtal doden. In verschillende regio's wordt veel schade gemeld en er wordt nog gezocht naar mensen die onder het puin liggen.
2 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.
3 uur geleden