
Koningin Elizabeth bedankt voor jubileumfeesten
LONDEN (ANP) - Koningin Elizabeth heeft zondag bedankt voor de feesten rond haar troonjubileum. "Ik wil jullie hartelijk bedanken voor jullie mooie berichten en voor jullie aandeel in deze leuke feesten", schrijft de vorstin in een bericht.
De afgelopen dagen werd gevierd dat de koningin (96) zeventig jaar op de troon zit. Een zeldzame mijlpaal waarvoor geen "handleiding" bestaat, aldus Elizabeth. "Maar ik voel me nederig en ben diep geraakt dat zoveel mensen de straat op zijn gegaan om mijn platina jubileum te vieren."
Zelf miste de Queen de festiviteiten op vrijdag en zaterdag omdat ze aan het uitrusten was na Trooping the Colour op donderdag. Toch heeft ze alles meegekregen. "Hoewel ik niet bij alle evenementen aanwezig kon zijn, was mijn hart wel bij jullie."
De vieringen van het jubileum zijn nu achter de rug. De koningin verscheen zondag aan het einde van de slotparade als verrassing op het balkon van Buckingham Palace. Ze zwaaide en glimlachte naar de menigte. Prins Charles en diens vrouw Camilla en prins William, diens vrouw en hun drie kinderen stonden naast haar.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
34 minuten geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
4 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten hebben zaterdag scherp gereageerd op een vermoedelijke brandstichting bij een synagoge in Melbourne vrijdagavond, terwijl zich op dat moment ongeveer twintig mensen in het gebouw bevonden. De politie vermoedt dat het gaat om een doelgerichte aanval met een antisemitisch motief.
7 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.
9 uur geleden