Koningin Elizabeth bedankt voor jubileumfeesten
LONDEN (ANP) - Koningin Elizabeth heeft zondag bedankt voor de feesten rond haar troonjubileum. "Ik wil jullie hartelijk bedanken voor jullie mooie berichten en voor jullie aandeel in deze leuke feesten", schrijft de vorstin in een bericht.
De afgelopen dagen werd gevierd dat de koningin (96) zeventig jaar op de troon zit. Een zeldzame mijlpaal waarvoor geen "handleiding" bestaat, aldus Elizabeth. "Maar ik voel me nederig en ben diep geraakt dat zoveel mensen de straat op zijn gegaan om mijn platina jubileum te vieren."
Zelf miste de Queen de festiviteiten op vrijdag en zaterdag omdat ze aan het uitrusten was na Trooping the Colour op donderdag. Toch heeft ze alles meegekregen. "Hoewel ik niet bij alle evenementen aanwezig kon zijn, was mijn hart wel bij jullie."
De vieringen van het jubileum zijn nu achter de rug. De koningin verscheen zondag aan het einde van de slotparade als verrassing op het balkon van Buckingham Palace. Ze zwaaide en glimlachte naar de menigte. Prins Charles en diens vrouw Camilla en prins William, diens vrouw en hun drie kinderen stonden naast haar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
7 uur geleden