Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Willem-Alexander opent grootste zeesluis ter wereld

Koning Willem-Alexander opent grootste zeesluis ter wereld

IJMUIDEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdag in IJmuiden de grootste zeesluis ter wereld geopend. Met een druk op de knop opende de koning de vervanger van de Noordersluis uit 1929, die te klein was geworden. Ook gaf de koning de kapitein van de Bontrup Amsterdam, het eerste schip dat door de sluis voer, een seintje dat de sluis geopend was.

De Amsterdamse wethouder Victor Everhardt (Economische Zaken) noemt de nieuwe zeesluis "van levensbelang". "Met de nieuwe sluis is de haven van Amsterdam voor de komende honderd jaar verzekerd van toegang tot de wereldzeeën. Schepen kunnen nu ongeacht eb of vloed op elk tijdstip doorvaren naar de Amsterdamse havenregio. Zo kunnen we als stad en als regio onze internationale economische positie versterken. En zorgen voor de ontwikkeling van een circulaire energie- en grondstoffenhub."

Zeesluis IJmuiden moet ruimte bieden aan de steeds groter wordende zeeschepen. De bouw van de zeesluis, die een halve kilometer lang is, startte halverwege 2016 en werd afgelopen augustus afgerond. Sindsdien is de nieuwe sluis uitvoerig getest en is er geoefend met hulpdiensten.

Meer uit Binnenland

Regenboog van WorldPride wordt zichtbaar in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens WorldPride, van 25 juli tot en met 8 augustus, wordt Amsterdam een 'Rainbow City'. Meer dan vijftig iconische gebouwen in de hoofdstad zullen in die periode hun gevels verlichten of versieren met regenboogkleuren.

5 minuten geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

49 minuten geleden
Twaalf dagen geen treinen door werk aan spoor Breda-Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Breda en Tilburg rijden geen treinen van 28 juli tot en met 8 augustus. ProRail werkt dan aan het spoor tussen de Brabantse steden. De NS zet bussen in en waarschuwt alvast voor langere reistijden.

1 uur geleden
Na jaren van daling meer woninginbraken in eerste helft van 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren wordt er vaker ingebroken bij woningen. De politie registreerde in de eerste helft van dit jaar zo'n 10.000 inbraken, iets meer dan de 9800 gevallen in dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden
Amsterdam herdenkt overlijden misdaadjournalist Peter R. de Vries

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam herdenkt het overlijden van misdaadjournalist Peter R. de Vries vijf jaar geleden. Burgemeester Femke Halsema deelde woensdag hierover een bericht op sociale media.

1 uur geleden
Meer aanslagen met explosieven buiten Randstad en Oost-Brabant

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn er minder aanslagen met explosieven geweest in de Randstad en Oost-Brabant dan een jaar eerder. Wel vonden er in de rest van het land meer aanslagen of pogingen daartoe plaats met bijvoorbeeld illegaal vuurwerk of bommen. Dat blijkt uit cijfers die het ANP via een Woo-verzoek heeft opgevraagd bij de politie.

2 uur geleden
RIVM: record tekenbeten tijdens extreem hete dagen in juni

UTRECHT (ANP) - Het RIVM heeft tijdens de extreem warme dagen van eind juni een recordaantal tekenbeten geregistreerd op het monitorsysteem Tekenradar. Wekelijks vraagt het RIVM aan meer dan 700 mensen of zij in die week door een teek zijn gebeten. Voor het eerst sinds de oprichting van de Tekenradar in 2022 had meer dan 30 procent van de 673 mensen die antwoordden, daadwerkelijk een tekenbeet. Dat is nog niet eerder voorgekomen, zegt onderzoeker Kees van den Wijngaard.

2 uur geleden